Mateo Kovačić opet očarao navijače: “U što se pretvorio, u Zidanea?”

•
  •
  •
  •

Nogometaši Chelseaja slavili su s 2:0 protiv Newcastlea u 24. kolu Premier lige. Chelsea je gotovo rutinski stigao do pete uzastopne pobjede u svim natjecanjima, a golove su zabili Olivier Giroud (31) i Timo Werner (39).

Otkako je Thomas Tuchel stigao na Stamford Bridge, Chelsea je upisao pet pobjeda i remi te primio samo jedan gol.

Za Tuchela je važno i što se među strijelce napokon upisao Werner, koji je zabio svoj prvi ligaški pogodak nakon posta koji je trajao 1000 minuta.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odigrao je jednu od najboljih utakmica života. Zaradio je titulu igrača utakmice iako nije bio strijelac.

Kovačić  očarao navijače

Za 90 minuta na terenu hrvatski veznjak imao je 108 dodira s loptom (najviše od svih), 11 osvojenih duela (najviše od svih), dva ključna dodavanja, jednu kreiranu veliku priliku, 8/8 uspješnih driblinga, 4/4 duge lopte i nevjerojatnih 96 % točnih dodavanja.

”Volim tog igrača. Možete ga probuditi u tri sata ujutro, a on će biti spreman za trening u 3:15 i dat će sve od sebe. Sretan sam što ga imam”, rekao je Tuchel nakon dvoboja.

”Molim vas, u što se pretvorio Kovačić pod Tuchelom? Je li to Zidane? Nevjerojatna izvedba u prvom poluvremenu”, neki su od najpopularniji na komentara Twitteru među navijačima.

Kovačić možda igra i najbolju sezonu u karijeri, posljednjih nekoliko utakmica odigrao je vrhunski, a sjetimo se samo kako je spremio dva gola u mrežu Portugala na Poljudu prije nekoliko mjeseci. Još je jednom pokazao da je zasluženo proglašen najboljim igračem kluba prošle sezone.