MILAN – JUVENTUS 0:2 Mandžukić načeo, Ronaldo dokrajčio Milan – video

•
  •
  •
  •

Juventus je u derbiju 12. kola Serie A na San Siru s 2:0 pobijedio Milan i zadražao šest bodova prednosti pred drugoplasiranim Napolijem.

Povela je stara dama iz prve prave prilike na utakmici u 8. minuti. Alex Sandro ubacio je s lijeve strane, Mandžukić je sjajno ispratio centaršut te glavom pogodio za 1:0. Hrvatskom napadaču to je već peti gol sezone.

U 11. minuti Mandžukić je već mogao do drugog gola, no Romagnoli je u posljednji trenutak ispred njega odbio u korner.

Imao je Mandžo još dva pokušaja u sljedećih desetak minuta, ali nije uspio ponovno svladati Gigija Donnarummu.

A onda je u 40. minuti uslijedio možda i trenutak odluke u gradu mode.

Higuain je želio proći pored Benatije u šesnaestercu, a Marokanac je igrao rukom. Sudac Mazzoleni se pozvao na VAR i potvrdio – penal za Milan.

Benatia je već imao žuti karton, ali se ovog puta spasio crvenog čime bi Juventus do kraja igrao s desetoricom.

Higuain je namjestio loptu i želio zabiti bivšoj momčadi, ali je promašio. Točnije, Szczęsny je uz pomoć lijeve vratnice obranio njegov udarac i bacio u očaj navijače domaće ekipe na tribinama.

Dybala je u 56. minuti pucao iz slobodnog udarca, no udvostručenje vodstva spriječila je vratnica. Pitanje pobjednika riješeno je u 82. minuti kada je Cristiano Ronaldo iz blizine zakucao odbijanac u mrežu.

U 84. minuti izravni crveni karton dobio je Higuain, koji se nakon jednog prekršaja unio sucu u lice.

Do kraja je Juve kontrolirao meč pa su Mandžo i društvo potpisali 11. pobjedu u 12 kola Serie A ove sezone, uz jedan remi, te imaju 34 boda, šest više od drugoplasiranog Napolija.

Milan je sada peti, a ispred njega je Lazio koji je remijem (1:1) kod Sassuola dohvatio četvrtu poziciju koja jamči Ligu prvaka sljedeće sezone.

U ranijim utakmicama Atalanta je pobijedila Inter 4:1, a istim rezultatom Roma je bila bolja od Sampdorije. Domaću pobjedu ostvario je i Empoli, 2:1 protiv Udinesea. Chievo i Bologna odigrali su 2:2, a Sassuolo i Lazio 1:1.