NAPETO U PARIZU: Čilić u četvrtfinalu Roland Garrosa nakon što je ispustio dva seta prednosti

lipanj 4, 2018 maxportal
Share Button

Marin Čilić plasirao se četvrtfinale Roland Garrosa nakon dramatičnih pet setova protiv Talijana Fabija Fogninija (6:4, 6:1, 3:6, 6:7, 6:3)

Najbolji hrvatski tenisač poveo je u osmini finala s 2-0 u setovima, ali nakon više od tri sata igre Talijan Fabio Fognini, trenutno 18. igrač svijeta, izjednačio je na 2-2 u tie-breaku četvrtog seta te izborio odlučujući peti set.

U petom setu Čilić je uzeo brejk za 4:3, poveo 5:3 na svom servisu i te još jednom oduzeo servis Talijanu za 3: 2 pobjedu nakon od 3 i pol sata igre.

Marin će se za polufinale boriti s Juanom Martinom Del Potrom, koji je s 3-0 u setovima izbacio Amerikanca Johna Isnera.

Aktualni pobjednici Australian Opena i prvi nositelji u konkurenciji mješovitih parova Splićanin Mate Pavić i kanadska tenisačica Gabriela Dabrowski plasirali su se u polufinale Roland Garrosa.

Pavić i Dabrowski u ponedjeljak su u četvrtfinalu za 59 minuta svladali nizozemski par Demi Schuurs/Matwe Middelkoop sa 6-4, 6-4. U polufinalu Pavić i Dabrowski će igrati protiv Slovenke Katarine Srebotnik i Meksikanca Santiaga Gonzaleza.

U polufinale Roland Garrosa u konkurenciji mješovitih parova plasirali su se i Ivan Dodig i Tajvanka Latisha Chan, koji su u četvrtfinalu pobijedili Amerikanku Nicole Melichar i Austrijanca Alexandera Peyu sa 2-6, 6-4, 10-7.

Dodig i Latisha Chan u polufinalu idu na Nijemicu Annu-Lenu Groenefeld i Kolumbijca Roberta Faraha.