Neviđen skandal u Španjolskoj, sudac je ukrao pobjedu Realu – video

•
  •
  •
  •

Real Madrid se vratio nakon 0:2 protiv Valencije u 27. kola španjolskog prvenstva, a duboko u sudačkoj nadoknadi postigao i treći gol za potpuni preokret.  Igrači Valencije su se hvatali za glavu, igrača Reala slavili, a slavlje im je pokvario sudac utakmice Jesus Manzano koji je svirao kraj dok je lopta putovala prema golu.

Igrala se osma minuta sudačke nadoknade utakmice kad je Brahim Diaz poslao loptu s desne strane na vrh Valencijinog peterca. Bellingham je bio najviši u skoku i glavom je pogodio loptu koja je sekundu kasnije odsjela u mreži uz desnu vratnicu. Neki Valencijini igrači uhvatili su se za glavu i bili su u nevjerici nakon što su ispustili prednost od dva gola i upisali novi poraz.

Malo kasnije ispostavit će se da to nije bio poraz već remi jer je sudac Manzano u trenutku kad se Jude Bellingham spremao na udarac označio kraj susreta pa je sjajni mladi engleski veznjak postigao nevažeći gol. Bellingham je zbog prosvjeda dobio crveni karton.

Španjolski mediji u opisu utakmice navode da je sudac napravio “nered”, a kraj utakmice u “rudnik teorija zavjere”. “Pokvario je dobru utakmicu”, piše Marca, s čije naslovnice strši “Skandal na Mestalli”. “Skandal” je naslov i na naslovnici Sporta, a istu riječ na naslovnici  donosi i As.

Zbog prciznosti treba reći i ovo:  Sudačka nadoknada bila je sedam minuta, penal za Valenciju sviran je u 90:25 sekundi. VAR provjera je trajala je 2 minute i 25 sekundi ( do 92:50).

Dakle, utakmica se trebala igrati minimalno do 99:50, a on je svirao kraj u 98:40

Valencija je povela 2:0 golovim Huga Dura 27. i Romana Jaremčuka 30. minuti, a oba su pala nakon amaterskih grešaka obrane Reala. Vinicius Junior, kojem je sinoć malo toga polazilo na nogom, postigao je dva gola.

Prvo je smanjio je rezultat golom u petoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela, a onda ga i izjednačio udarcem glavom u 76.  Sve je izgledalo kao veliki preokret Reala u 98., no Manzano je odlučio odsvirati kraj dok je lopta putovala prema golu.

Modrić je ušao u 63. minuti i dirigirao igralom Rela što je rezlutirao s dva gola Kraljeva od kojih drugi nije priznat.

M.M. /Foto: pmedia