•
  •
  •
  •

Niko Kovač ostvario je najveći uspjeh u trenerskoj karijeri. U oproštajnoj utakmici na klupi Eintrachta rezultatom 3:1 pobijedio je Bayern i osvojio Kup Njemačke.

Kovač se od Eintrachta oprostio prvim trofejem u trenerskoj karijeri i suzama. Trofej mu je s dva pogotka donio Ante Rebić, kojeg je Kovač prvog zagrlio nakon završetka utakmice.

Kovač se na savršen način oprostio od Eintrachta. Iako je u završnici Bundeslige ostao bez mjesta koje vodi u Europsku ligu, ipak je klub iz Frankfurta odveo u Europu i to na spektakularan način: osvajanjem njemačkog Kupa pobjedom u finalu protiv Bayerna!

Ključan u velikoj pobjedi bio je hrvatski reprezentativni napadač Ante Rebić koji je odigrao najbolju utakmicu u životu. Rebić se već u 11. minuti sjurio prema golu Ulreicha i matirao ga za rano vodstvo Eintrachta, a s tim se rezultatom otišlo i na poluvrijeme.

U 53. minuti izjednačio je Lewandowski, ali u 82. minuti Rebić se kao tenk sjurio prema golu Bayerna i fantastično zabio za povijesnu pobjedu svog kluba. Sudac je u prvi mah razmišljao o poništenju gola zbog igranja rukom Boatenga, ali ga je ipak nakon video analize priznao.

Megy M/foto:Twitter