OPET JE BRILJIRAO: Golčina Rakitića za pobjedu Barcelone protiv Napolija – video

•

Sergio Busquets i Ivan Rakitić postigli su po jedan pogodak u pobjedi Barcelone nadpobjedi Napolijem (2:1) u srijedu navečer u prvoj utakmici La Liga-Serie A Cupa koja se igrala na stadionu Hard Rock u Miamiju.

Rakitić, za koga se e konstantno piše da odlazi iz Barcelone,   nekoliko je puta pokušavao savladati suparničkog vratara. To mu je uspjelo desetak minuta prije kraja kada je natrčao na odbijenu loptu i s 15 ju metara zakucao desnicom u donji desni kut Alexa Mereta.

Prije toga za Katalonce je zabio Sergio Busquets u 39. minuti, a izjednačio je autogolom nesretni Samuel Umtiti tri minute kasnije.

Preko 57 tisuća gledatelja na Hard Rock Stadiumu oduševljeno je pozdravilo Rakitićevo probijanje vratara Napolija za pobjedu Barcelone.

Prije nego što je Rakitić postavio konačan rezultat, prvu prednost Barceloni donio je Sergio Busquets u 39. minuti, a izjednačio je Samuel Umtiti tri minute kasnije.

Ovo je bila prva utakmica u kojoj je od početka zajedno igrao napadački par Suarez – Griezmann, a osim Busquetsa, Rakitića, Umtitija i novog rezervnog vratara Neta, Barcelona je ovu utakmicu igrala s mladim nogometašima.

Španjolski prvak i talijanski viceprvak novu utakmicu u SAD-u igraju u subotu u Ann Arboru.

Megy M. /Fot:screenshot