Pogledajte kako Dinamo ismijava VAR. S pravom. Sudac je u oba slučaja pogriješio

•

Dinamo  je u 23. kolu SuperSport HNL-a pobijedio Varaždin 1:0 na Maksimiru. Jedini strijelac na utakmici bio je Bruno Petković iz kaznenog udarca u 18. minuti.

Junak Dinama je vratar Ivan Nevistić, koji je prvo u 81. minuti obranio kazneni udarac napadaču Varaždina Marku Dabri, a onda u samoj završnici sjajno obranio zicer Jurici Poldrugaču.

Kazneni udarac je sviran nakon što je lopta dodirnula ruku Maximea Bernauera u kaznenom prostoru. Sudac Ante Terzić uz pomoć VAR-a dosudio je jedanaesterac za goste, što je izazvalo revolt kod domaćih.

Trener Sergej Jakirović smatra da to nije bio penal, a Dinamo je dan nakon utakmice na svojim društvenim mrežama ismijao suce i VAR.

Dinamo ismijava VAR

U kratkom videu prikazane su dvije sporne situacije. Prva je Bernauerova, a druga ona u kojoj igrač Varaždina u svom kaznenom prostoru starta na Dinamovog debitanta Ronaela Pierrea-Gabriela. U prvoj situaciji sviran je penal za Varaždin, a u drugoj ništa. Dinamo je tako namontirao spomenute dvije situacije te između svake ismijao suce u VAR sobi.

Preočito je da su Dinamovci u pravu jer ovo što je svirano kao penal za Varaždin nije ni P od penala. A prektšaj za Dinamo koji nije sviran  –  pogledajte i procijenite sami.

@gnk.dinamo_zagreb

♬ original sound – GNK Dinamo

Protiv Dinama penal nije bio dosuđen dvije godine

Na monitoru se umjesto situacija pokazuje kako suci igraju Solitaire, a u pozadini svira glazba iz kultnog crtanog A je to.

Kazneni udarac Varaždina bio je prvi koji je suđen protiv Dinama u HNL-u još od 23. srpnja 2022. godine kada je Dinamo gostovao u Koprivnici i pobijedio Slaven Belupo 5:1.

Jesu li suci i ranjim godinama bili skloni Dinamo, koji put pogledali kroz prste? Jesu, bilo je toga,  ali u ovoj utakmici u oba slučaja sudac je pogriješio na štetu Dinama.

D.M. /Foto: GNK Dinamo