Ponosni tata! Goranov sin osvojio prvi turnir

•
  •
  •
  •

Nije veliki turnir u pitanju, ali koga briga? Neće zbog toga Goranu Ivaniševiću biti manje drago. Njegov sin Emanuel osvojio je prvi turnir u karijeri.

U paru s Nikom Nadalijem, još jednim Hrvatom, 16-godišnji Ivanišević jr. osvojio je juniorski turnir u Širokom Brijegu.

U finalu su sa 4:6, 6:2, 11:9 slavili protiv Slovenca Videnovića i Grka Chatziavraama. To im je četvrta pobjeda na širokobriješkoj zemlji, sve skupa su izgubili samo jedan set, ovaj u finalu.

Ivanišević mlađi tako je stigao do prvog trofeja, iz trećeg pokušaja. Prva dva finala je izgubio. Prvo u Poreču prošle godine, a prošlog tjedna i završni meč u Širokom Brijegu. No, sreća je konačno pokucala i na njegova vrata.

Do trijumfa je  popularni “Manči” stigao u tandemu s Hrvatom Nikom Nadalijem u Širokom Brijegu (zemlja, kategorija J60), gdje su na putu do naslova izgubili samo jedan set, i to u finalu.

Dvojac je u meču za naslov s 4:6, 6:2, 11:9 svladao Slovenca Videnovića i Grka Chatziavraama. Ranije su na turniru bili uvjerljivi protiv Hrvata Stipetića i Crnogorca Tomovića, zatim protiv poljsko-slovačke kombinacije Miton/Poklemba te u polufinalu protiv turskog dvojca Arguna Sika.

Prošle je godine u ovo vrijeme Ivanišević, koji na ITF-ovoj juniorskoj ljestvici trenutačno drži 1182. mjesto, postao dvoranski prvak Hrvatske u parovima u kategoriji do 16 godina. Suigrač mu je bio Frano Sučić.

Megy M. /Foto: cropix