•
  •
  •
  •

Najveći grčki nogometni derbi Olympiakos – Panathinaikos je prekinut u 56. minuti nakon što je gostujući igrač Juankar po svemu sudeći pogođen petardom dok se zagrijavao uz teren. U trenutku prekida rezultat je bio 1-1.

Španjolac Juankar je pao na travnjak nakon što je pored njega ekplodirala neka vrsta petarde. Ošamućenog Španjolca na nosilima su iznijeli s terena, nakon čega se gostujuća momčad povukla u svlačionicu. Ubrzo su travnjak napustili i igrači Olympiakosa, kao i talijanski suci koji su vodili utakmicu.

Nakon više od sat vremena igrači Olympiacosa vratili su se na zagrijavanje, no gosti su ostali u svlačionici. Grčki mediji prenose kako je Juankar prevezen u bolnicu jer je imao problema s vrtoglavicom i sa sluhom.

“Prošao je sat vremena prekida, naša ekipa ostaje u svlačionici,” objavio je “Pao” na društvenim mrežama.

Grci prenose kako je talijanski sudac Fabio Maresca inzistirao na nastavku susreta, no “Pao” nije želio napustiti svlačionicu stadiona Karaiskakis. Dva sata nakon incidenta Maresca je prekinuo utakmicu pa će o svemu odlučivati Savez.

Panathinaikos je poveo u 28. minuti golom Georgiosa Vagiannidisa, a izjednačio je Mady Camara u 48. minuti.

U ranije odigranom susretu prvak AEK je na gostovanju pobijedio Asteras sa 3-0, a golove su zabili Niclas Eliasson (45+3), Milad Mohammadi (77) i Steven Zuber (86). Domagoj Vida je odigrao cijeli susret za AEK, dok je za Asteras prvo poluvrijeme igrao Dino Grozdanić.

Uspješan je bio i PAOK koji je sa 2-0 porazio Atromitos. Oba gola zabio je Magomed Ozdojev (43, 51). Dominik Kotarski je branio za pobjednički sastav.

Na ljestvici vodi Olympiakos sa 19 bodova, dok PAOK i AEK imaju po dva boda manje. Panathinaikos je četvrti sa 16 bodova.

Hina/Foto: Twitter