Rakitić: Turan me molio: ‘Brate, namjesti mi hat-trick!’ Održao sam obećanje!

•
  •
  •
  •

Ivan Rakitić vratio se u početni sastav Barcelone nakon što tri utakmice nije odigrao ni minute i odmah postigao gol. Rakitić je bio strijelac u pobjedi nad trećeligašem Herculesom 7:0 u uzvratnoj utakmici 1/16 finala Kupa kralja (1:1 prva utakmica).

Barcelona se s ukupnih 8-1 plasirala u osminu finala, a Rakitić, koji je odigrao svih 90 minuta, postigao je pogodak za 2-0 iz 11-erca u 45. minuti.

Protiv Herculesa je Enrique izveo rezervnu momčad, nije bilo Messija, Suareza, Neymara, Inieste pa je Rakitića zapalo izvođenje jedanaesterca. Bio mu je ovo prvi gol s kreča za Barcu u službenim utakmicama.

‘Čini mi se da nije… Jednom sam iz penala zabio u katalonskom kupu. Ne znam računa li se taj gol’, rekao je Rakitić nakon utakmice i prokomentirao svoj nastup:

‘Zadovoljan sam, ovakve utakmice služe za podizanje samopouzdanja.’

Na kraju je Rakitić otkrio i detalj s utakmice, kratak razgovor s junakom pobjede Ardom Turanom koji je zabio tri gola.
‘Nisam iznenađen njegovim golovima. Prišao mi je prije jednog kornera i rekao Brate, namjesti mi hat-trick. Rekao mi je da mu, ako mogu, ranije dodam loptu. Nije prošlo niti deset sekundi i uspio je zabiti’, otkrio je Ivan Rakitić.