REAL – BARCELONA 0:1 Rakitić krasnim golom odlučio El Clasico

•
  •
  •

Nastavljaju se katalonski dani u Madridu. U svega četiri dana Barcelona je drugi put na Santiago Bernabeu pobijedila Real Madrid.

U srijedu su Katalonci u uzvratnom susretu polufinala Kupa kralja pobijedili 3:0  izborivši finale nakon što je prvi susret završio 1:1, a večeras je Barcelona u derbiju 26. kola Primere slavila sa 1:0 i najvećeg rivala potpuno izbacila iz utrke za naslov.

Barca sada ima čak 12 bodova više od Kraljevskog kluba, a pobjednički pogodak postigao je Ivan Rakitić u 26. minuti. Hrvatski reprezentativac, koji je bio jedan od najboljih igrača utakmice, je nakon proigravanja Sergia Roberta malo iskosa jurnuo prema domaćem vrataru i lijepim udarcem potkopao Thibauta Courtoisa za vodstvo Barcelone i svoj treći gol sezone u prvenstvu.

Najbolje prilike za Real u prvom poluvremenu imao je Luka Modrić koji je dva puta opasno zaprijetio.

U 23. minuti njegov je udarac blokirao Pique, a 44. minuti je pucao glavom preko gola.

Prvu priliku u nastavku imali su gosti. Suarez je u 52. minuti na centru ukrao loptu i krenuo sam prema vratima Reala, ali se spetljao. U 60. minuti domaćin je mogao izjednačiti nakon što se Rakitić poigravao i izgubio loptu u svom kaznenom prostoru. Pucao je Vinicius, ali je udarac blokirao Lengelet.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika mogao je riješiti Dembele u 70. minuti, no Francuz je pucao pored gola premda je na drugoj stativi imao samog Suareza.  Bio je to već šesti El Clasico u nizu u kojem Real nije uspio slaviti, a Barca je upisala četiri pobjede.

Na ljestvici vodi Barcelona sa 60 bodova, Atletico Madrid ima 50, a Real Madrid 48. Četvrti je Alaves sa 40 bodova.