REAL MADRID – EINTRACHT 2:0 Alaba i Benzema donijeli Realu prvi trofej sezone

•
  •
  •
  •

Europski prvak Real Madrid pobijedio je u dvoboju europskog Superkupa u Helsinkiju osvajača Europske lige Eintracht s 2:0 golovima Alabe (37) i Benzeme (65). Luka Modrić dirigirao je igrom “Kraljevskog Kluba” i igrao je do 67. minute.

Kod Reala nije bilo iznenađenja, Carlo Ancelotti je, kako je i najavio, izveo na teren istu momčad koja je prije tri mjeseca osvojila Ligu prvaka, među njima i Luku Modrića. Eintracht je bio bez svog prošle sezone najboljeg igrača Filipa Kostića, koji je prešao u Juventus.

Nijemci su odlično počeli, u 14. minuti sjajnu priliku imao je Kamada, no Courtois je obranio. Tri minute kasnije uzvratio je Real, a sad je Tuta blokirao udarac Viniciusa nakon što je Brazilcu loptu propustio Benzema.

Nije Real dotad bio toliko uvjerljiv, no zabio je u 37. minuti David Alaba nakon kornera Kroosa. Benzema je glavom poslao loptu na drugu vratnicu Casemiru, koji je vratio u sredinu za nečuvanog Alabu.

Tri minute kasnije Benzema je mogao pogoditi za 2:0, no pucao je s 15 metara pored gola.
U drugom poluvremenu Real je zaigrao dominantnije, pa je u 55. minuti Trapp sjajno obranio Viniciusu, a u 61. je Casemiro nakon Modrićevog proigravanja s ruba šesnaesterca pogodio gredu.

“Točka na i” bio je gol Benzeme u 65. minuti. Vinicius je probio lijevu stranu i ubacio povratno u sredinu, a Francuz je iz prve s 15 metara svladao Trappa.

Nakon Benzeminog gola nije izgledalo u niti jednom trenutku da se Eintracht može vratiti u igru.