Real osvojio španjolski Kup: “Modrićev sin” donio trofej u Madrid

•
  •
  •
  •

Real Madrid je osvojio španjolski Kup kralja. U finalu igranom u Sevilli svladali su Osasunu s 2:1, a oba pogotka je zabio Rodrygo.

Madriđani su furizono otvorili utakmicu, Vinicius je odradio ogroman posao ispremiješavši obranu Osasune pa dodao u sredinu kaznenog prostora za brazilskog nogometaša, kojem nije bilo teško zabiti.

S tim se rezultatom otišlo na odmor, ali itekako je bilo vatreno na terenu. Sudac je podijelio četiri žuta kartona, po dva sa svake strane, a posebno je ljutit bio Vinicius, koji je upao u sukob s nogometašima iz Pamplone.

Kada je sudac svirao kraj prvog dijela, nogometaši s klupe Osasune su imali štošta za prigovoriti Brazilcu, skoro je izbila tučnjava, ali sve se srećom brzo razriješilo.

U drugom poluvremenu Osasuna je uspjela poravnati na 1:1 pogotkom Lucasa Torra, bilo je to u 58. minuti susreta, ali desetak minuta kasnije Rodrygo zabija svoj drugi pogodak.

Od bloka se odbila lopta do brazilskog nogometaša, koji to iz blizine posprema u mrežu Osasune za konačnih 2:1. Inače Rodrygo gaji poseban odnos s Lukom Modrićem, iznimno poštuje kapetana Vatrenih i želi naslijediti njegovu desetku, a Luka ga je već nekoliko puta prozvao svojim sinom.

Hrvatski napadač Ante Budimir je odigrao 70 minuta za Osasunu, dok je kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić ušao u igru u 82. minuti dvoboja.

Hina/Foto:real madrid