REAL – ROMA 3:0 Perfektna partija Modrića i ovacije Santiago Bernabéua

•
  •
  •
  •

Aktualni trostruki europski prvak Real Madrid pobjedom je krenuo u obranu naslova u Ligi prvaka. U susretu 1. kola G skupine ‘Kraljevski klub’ je u Madridu pobijedio Romu 3-0 u susretu u kojem je Luka Modrić upisao asistenciju i stoti nastup u Uefinim klupskim natjecanjima.

Za kapetana hrvatske vrste bio je to 71. nastup u Ligi prvaka, a još 29 je upisao u ostalim europskim natjecanjima.

Bale zabio na sjajnu asistenciju Modrića

Real je od prve minute dominirao i nizao prilike, no Roma se odlično držala sve do 44. minute kada je Isco zabio sjajan pogodak iz slobodnog udarca.

Roma je u drugom dijelu zaigrala otvorenije što je Real iskoristio postigavši u 58. minuti i drugi gol nakon brze kontre. Modrić je fantastično proigrao Garetha Balea koji je sjajno pucao iskosa i zabio za 2-0.

Gareth Bale je postigao gol na asistenciju Modrića

Točku na i stavio je Mariano Diaz sjajnim golom u sudačkoj nadoknadi za uvjerljivu pobjedu europskog prvaka. Modrić je na terenu proveo 85 minuta kada je uz ovacije Bernabeua zamijenjen. Ante Ćorić nije niti doputovao u Madrid zbog problema sa žuljevima.

Nakon  savršene utakmice Reala u kojem je u odnosu na prije par mjeseci sve isto i nema “samo” Ronalda, nitko ne plače za onim koji je večeras neutješno plakao 300 kilometara dalje od Madrida.

“Koji Ronaldo?” pitali su se navijači Reala po društvenim mrežama još tijekom utakmice.

Vlašić zabio i asistirao

U drugom susretu iz skupine G Viktorija Plzen i CSKA Moskva su igrali 2-2, nakon što je domaćin vodio 2-0 nakon prvog poluvremena. Česi su poveli uz dva gola Michaela Krmenčika (29, 41), no Rusi su se vratili u igru u 49. minuti golom Fedora Čalova na asistenciju Nikole Vlašića.

Odličnu igru mladi hrvatski reprezentativac je zaokružio pogotkom za 2-2 u petoj minuti nadoknade iz jedanaesterca.

U 2. kolu sastaju se CSKA i Real Madrid, te Roma – Viktorija.

Rezultati susreta 1. kola nogometne Lige prvaka:

SKUPINA E
Ajax – AEK Atena 3-0 (Tagliafico 46, 90, Van de Beek 77)
Benfica – Bayern 0-2 (Lewandowski 10, Sanchez 54)

SKUPINA F
Manchester City – Lyon 1-2 (B.Silva 67 / Cornet 26, Fekir 43)
Šahtar – Hoffenheim 2-2 (Ismaily 27, Maycon 81 / Grillitsch 6, Nordtveit 38)

SKUPINA G
Real Madrid – Roma 3-0 (Isco 45, Bale 58, Diaz 90+2)
Viktorija Plzen – CSKA Moskva 2-2 (Krmenčik 29, 41 / Čalov 49, Vlašić 90+4-11m)

SKUPINA H
Valencia – Juventus 0-2 (Pjanić 45-11m, 51-11m)
Young Boys – Manchester United 0-3 (Pogba 35, 44-11m, Martial 66)

IGRANO U UTORAK:

SKUPINA A
Club Brugge – Borussia Dortmund 0-1 (Pulišić 85)
Monaco – Atletico Madrid 1-2 (Gransir 18 / Costa 32, Gimenez 45)

SKUPINA B
Barcelona – PSV Eindhoven 4-0 (Messi 32, 77, 87, Dembele 74)
Inter Milano – Tottenham 2-1 (Icardi 86, Vecino 90+2 / Eriksen 53)

SKUPINA C
Crvena zvezda – Napoli 0-0
Liverpool – PSG 3-2 (Sturridge 30, Milner 36-11m, Firmino 90+2 / Meunier 40, Mbappe 83)