REAL – UNION BRLIN 1:0 Modrić briljirao, Real promašivao pa zabio u 94. minuti

•
  •
  •
  •

Hrvatski kapetan Luka Modrić ponovno je zablistao u dresu Real Madrida. Na otvaranju grupne faze Lige prvaka protiv Union Berlina (1:0) krenuo je od prve minute i igrao sve do 81. minute.

Za prikazanu predstavu zaradio je visoku ocjenu 8,2 (SofaScore). Imao je pet ključnih dodavanja, krivo je dodao samo pet puta i imao je 94 dodira s loptom.

Samo je jedan igrač imao višu ocjenu od njega i to Jude Bellingham koji je zabio pogodak za pobjedu u četvrtoj minuti sudačke nadoknade i zaradio tek nešto višu ocjenu – 8,3.

Tijekom 80 minuta hrvatski kapetan je imao 94 dodira, pet ključnih dodavanja, dva udarca na vrata, a posebno je opasan bio udarac iz 69. minute susreta kada je goste iz Berlina spasio raspoloženi Frederik Ronnow.

Bio je to snažan udarac lijevom nogom, išlo je to u mrežu, no vratar je to uspio nekako odbiti preko vrata.

Sjajan pokušaj Luke Modrića možete vidjeti  OVDJE.

U prvih 45 minuta gledali smo prilično siromašan nogomet. Nijemci se nisu prepali najtrofejnijeg kluba u povijesti i čak su u nekoliko navrata zaprijetili Kepi. S druge strane, Real u prvom dijelu nije pokazao baš ništa.

Jedini igrač koji je zaslužio pozitivnu ocjenu kod Kraljeva je bio Luka Modrić, koji je bio standardno sjajan, ali nije imao potrebnu podršku suigrača.

U nastavku totalno drugačija priča. Berlin se grčevito branio, a Real je napadao u valovima. Rodrygo je pogodio vratnicu, Joselu je mogao zabiti barem tri gola, a vratar Ronnow je odigrao partiju života.

Nakon što je izludio Joselua, koji se stalno hvatao za glavu, Ronnow je u 70. minuti sjajno obranio i odličan šut Modrića. Real je i do kraja napadao, ali nije mogao do gola. No kad se čekao kraj, nakon jednog kornera u 94. minuti Jude Bellingham je zabio za veliku pobjedu Reala.

D.M. /Foto: Imago