RIJEKA – HAJDUK 1:0 Janković iz penala nakon VAR provjere

•
  •
  •
  •

Rijeka  je u derbiju 11. kola SuperSport HNL-a na Rujevici s 1:0 pobijedila Hajduk i preuzela je vrh ljestvice. Strijelac za Rijeku je Sinjanin Niko Janković s bijele točke u 63. minuti. Penal je skrivio Krovinović igranjem rukom, a dosuđen je nakon VAR provjere.

Rijeka je sad vodeća s 22 boda, dok Hajduk ima 21 bod. Treći je Dinamo kojem je ovakav rezultat itekako odgovarao. Dinamo je trenutačno na 16 bodova, ali ima i dvije utakmice manje. S dvije pobjede i plus 3 gola ima prigodu dohvati vodeću poziciju.

Hajduk je energično otvorio utakmicu na Rujevici. Pritisnuo je domaćina i imao prvu veliku priliku, ali je u četvrtoj minuti Melnjak glavom pogodio okvir vrata. Nakon uvodnih deset minuta u kojima su Splićani djelomično iznenadili Rijeku počeo je dominirati domaći sastav. Najzapaženiji igrač Rijeke bio je Marko Pjaca koji je dva puta zaprijetio vodećoj momčadi lige, a u uvodnih pola sata jednom je pokušao i Pašalić.

Novu šansu Hajduk je imao u 37. minuti. Odlično je Benrahou prebacio cijelu riječku obranu, uposlio Sahitija koji je iskosa pogodio dobro postavljenog Labrovića na domaćim vratima. Samo dvije minute kasnije najbolju šansu je imala Rijeka, ali je sve završilo tako što je Pašalić pogodio gredu.

U drugom dijelu prvo je Fruk opasno zaprijetio iz slobodnog udarca, ali je na to spreman bio vratar Hajduka Lučić. No, ništa Lučić nije mogao u 63. minuti kada je Rijeka povela. Niko Janković je žestoko s bijele točke pospremio loptu pod gredu, a prethodno je u gostujućem šesnaestercu lopta pogodila u ruku Krovinovića zbog čega je dosuđen jedanaesterac.

Uloge su se potom na travnjaku okrenule. Rijeka se zatvorila i odlučila čuvati minimalno vodstvo, dok je Hajduk krenuo po izjednačenje. Igralo se dugim loptama, bilo je vrlo dinamično, a no Splićani, iako su bili dominantniji, no nisu kreirali previše izglednih prilika.

Nakon kornera, u 80. minuti, pokušao je Žaper, ali je obranio Labrović, dok je opasnija šansa bila Čuića u 93. minuti, ali je pucao pored vrata. Bila je to posljednja šansa Hajduka koji tako nije uspio izvući pozitivan rezultat iz drugog derbija u nizu nakon pobjede protiv Dinama na Poljudu

D.M. /Foto: cropx