SEVILLA – UNITED 3:0 Sevilla šokirala United, Rakitić asistent – video

•
  •
  •
  •

Bivši hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić bio je asistent za drugi pogodak Seville u 3-0 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Manchester Uniteda u uzvratnom susretu četvrfinala Europske lige kojom se španjolski sastav plasirao u polufinale tog natjecanja

Sevilla  je iznenađujuće izbacila Manchester United u četvrtfinalu Europa lige i plasirala se među četiri najbolje momčadi ovog natjecanja. Španjolska je momčad u uzvratnom ogledu pobijedila 3:0 i tako nadigrala United s ukupnih 5:2.

Sevilla je danas odigrala znatno bolju utakmicu nego prije tjedan dana u Engleskoj, kada je Manchester dominirao i vodio 2:0, ali si je onda u završnici zabio dva autogola.

Poveli su domaći već u osmoj minuti poslije velike greške Harryja Maguirea. Kapetan Uniteda dodao je golmanu Davidu de Gei, a on mu je odmah vratio loptu. Maguirea su potom okružila trojica suparničkih igrača, a Erik Lamela je blokirao njegovo novo dodavanje. Lopta se odbila prema golu Uniteda, uzeo ju je Youssef En Nesyri i zabio za vodstvo Seville.

Rakitić asistent

U 41. minuti VAR je spasio United jer je zbog zaleđa poništio gol Lucasa Ocamposa, ali u 47. minuti spasa mu nije bilo. Ivan Rakitić preciznim je ubačajem iz kornera pronašao Loica Badea, a on je ramenom neobranjivo usmjerio loptu prema golu Davida de Gee i tako odveo Sevillu na veliku prednost.

Konačnih 3:0 u 81. minuti postavio je En Nesyri svojim drugim golom na utakmici. Opet je pogotku prethodila katastrofalna pogreška igrača mančesterskog kluba. Ovaj puta je De Gea istrčao na jednu dugu loptu na 30 metara od svojih vrata, ali nije je dobro zahvatio te ju je tako samo ostavio za Marokanca koji je s velike udaljenosti zabio na prazan gol.

Sevilla ide na Juventus

Nakon pobjede Juventusa od 1-0 u prvoj utakmici u Torinu, u uzvratu je u Lisabonu bilo 1-1. Gosti su poveli preko Rabiota koji se najbolje snašao u gužvi pred vratima domaćih u 9. minuti, no samo 10 minuta kasnije upravo je Rabiot skrivio kazneni udarac napravivši prekršaj na Ugarteu, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Edwards. Kako se rezultat više nije mijenjao, Juventus je prošao dalje s minimalnih 2-1.

Bayer eksplodirao u Bruxellesu

Do polufinala je stigao je i Bayer iz Leverkusena koji je kao gost u Bruxellesu svladao Union Saint-Gilloise sa 4-1, a kako je u prvoj utakmici prije tjedan dana bilo 1-1 njemački je sastav slavio s ukupnih 5-2.

Utakmica je odlično krenula za Bayer jer je već u 2. minuti Diaby pogodio za vodstvo. Pred kraj prvog poluvremena Bakker je u 38. minuti povisio na 2-0, da bi Frimpong iz protunapada u 60. minuti postigao i treći gol za Bayer. Terho je preciznim udarcem sa 16 metara u 64. minuti vratio nadu domaćima, no sve dvojbe oko pobjednika otklonio je Hložeki koji je u 79. minuti iskoristio odlično dodavanje Frimponga za konačnih 4-1.

Roma jedva izvukla produžetak pa razbila Feyenoord

Bayer će u polufinalu igrati protiv Rome koja je nakon produžetka slavila protiv Feyenoorda 4-1. Nakon 1-0 za Feyenoord u prvoj utakmici u Rotterdamu, nakon 90 minuta igre u Rimu rezultat je 2-1 za Romu. Spinazzola je u 60. minuti pogodio za prednost Rome, Paixao je u 80. minuti poravnao udarcem glavom nakon lijepe akcije, da bi domaće ispadanja spasio Dybalsa u 89. minuti kada je primio loptu na šest metara od vrata i uspio se okrenuti te zatresti mrežu.

U produžetku je El Shaarawy u 101. minuti iskoristio odlično prizemno ubacivanje Abrahama za 3-1, da bi u 109. minuti kapetan Pellegrini natrčao na odbijanac nakon što je Bijlow obranio udarac Abrahama i pospremio loptu u mrežu.

Prošle sezone Roma i Feyenoord su igrali u prvom finalu Konferencijske lige, a i tada je kao pobjednik izašao talijanski sastav.