Sheriff u Beogradu utrpao tri gola Partizanu i izbacio ga Europe

•
  •
  •
  •

Beogradski Partizan ispao je u 1/16 finala Konferencijske lige. Nakon što je u prvom susretu u gostima 1:0 pobijedio moldavski Sheriff, u uzvratu je na svom travnjaku izgubio 1:3.

Partizan je fenomenalno otvorio utakmicu i poveo u 13. minuti preko Queensyja Meniqa. Međutim, nakon toga je uslijedio neshvatljiv pad u igri srpskog doprvaka.

Prvo je Cedric Badolo u 22. minuti izjednačio iz jedanaesterca, a onda je Mouhamed Diop u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela zabio za 1:2 preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora u daljnji kut.

I samo što se krenulo u drugo poluvrijeme, Diop je opet 47. minuti matirao vratara Partizana Aleksandra Popovića koji je ovaj put loše reagirao i primio gol u bliži kut. Tako je Diop doveo Sheriff do vodstva za konačnih 3:1.

I rimski Lazio otišao je u osminu finala odigravši 0:0 kod rumunjskog Cluja i potvrdivši pobjedu 1:0 s Olimpica. Prolaz je Rimljanima olakšao Hrvat Karlo Muhar, koji je u 77. minuti isključen. Lovro Cvek je igrao cijeli susret za Cluj, kao i Toma Bašić za Lazio.

Ciparski AEK Larnaca prošao je dalje odigravši 0:0 kod ukrajinskoga Dnipra, te je sačuvao pobjedu 1:0 iz prvog dvoboja. Marin Jakoliš igrao je za goste do 74. minute.

Hina/Foto: blic.rs