ŠPANJOLSKA- HRVATSKA 6:5 Što se dogodilo s Barakudama!? U tri četvrtine samo dva gola

•

Hrvatska je poražena od Španjolske  i ostala bez finala Svjetskog prvenstva koje se ovih dana igra u Južnoj Koreji. U prve tri četvrtine Barakude su zabile samo dva gola.

Od neprepoznatljivih Barakuda u polufinalu su uspješniji bili Španjolci koji su slavili sa 6:5. Hrvatski vaterpolisti igrat će u subotu za broncu protiv poraženog iz susreta Mađarske i Italije.

Hrvatska je odigrala katastrofalno, posebice u fazi napada i ovaj rezultat, koliko god bio poražavajući, mogao je biti još katastrofalniji po Hrvatsku s obzirom na prikazanu igru.

Bila je to jedna od najlošijih utakmica hrvatske reprezentacije uopće, posebno u napadu,

Hrvatska tako neće obraniti naslov svjetskog prvaka, a nisu se ni već u Južnoj Koreji uspjeli plasirati na Olimpijske igre u Tokiju. Španjolska se još jednom pokazala neugodnom na Svjetskom prvenstvu za hrvatske vaterpoliste, jer su i u trećem međusobnom susretu na mundijalima pobijedili Hrvatsku..

Kod Hrvatske je Maro Joković postigao tri gola, a Xavi Garcia i Loren Fatović po jedan.

U drugom polufinalu u 11.30 sati igraju Italija i Mađarska. Hrvatska će u subotu igrati za broncu protiv poraženog iz tog dvoboja