Španjolska ispala nakon penala (3:4) Rusi u četvrtfinalu čekaju Hrvatsku!

•
  •
  •
  •

Španjolska nogometna reprezentacija u dvoboju osmine finala SP-a u Moskvi je ove nedjelje izgubila je od Rusije nakon dramatičnog izvođenja penala i tako se oprostila od potencijanog dvoboja s Hrvatskom u četvrtfinalu.

Predvidljiva Španjolska izgubila je od Rusije nakon dramatičnih 120 minuta u kojima je dominirala, ali nije bila u stanju postići pogodak, da bi joj na kraju penali presudili.

“Prokleti penali”, stoji na naslovnici “Marce” odmah nakon utakmice.

Španjolska je rano povela u 12. minuti zahvaljujući autogolu Sergeja Ignaševića nakon prekida, ali u 41. minuti Pique je igrao rukom u svom kaznenom postoru i omogućio Džubi da izjednači s bijele točke.

U drugom poluvremenu Rusija se potpuno povukla, a bezidejni Španjolci nisu znali kako probiti bunker. Tek u 85. minuti pošteni su zaprijetili Akinfejevu nakon udarca Inieste, ali dvoboj je svejedno otišao u produžetak

Nakon 90, kao i 120 minuta igre bilo je 1:1, da bi u raspucavanju s bijele točke ruski vratar Igor Akinfejev obranio udarce Kokea i Aspasa dok su sva četiri ruska izvođača bila precizna.

Rusija će u četvrtfinalu 7. srpnja u Sočiju u 16 sati igrati protiv pobjednika susreta Hrvatska – Danska koji se igra u Nižnjem Novgorodu od 20 sati.