SPEKTAKL U MADRIDU: Hat-trickom Ronalda Real pregazio Atletico – Video

•
  •
  •
  •

Real Madrid je zahvaljujući sjajnoj predstavi trostrukog strijelca Cristiana Ronalda u prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka svladao gradskog rivala Atletico s uvjerljivih 3:0, stekavši sjajnu zalihu uoči uzvratnog susreta.

Junak utakmice bio je trostruki strijelac Cristiano Ronaldo. Mrežu Jana Oblaka je načeo u 10. minuti, na 2:0 je povisio u 73. minuti, a konačan udarac sjajni Portugalac je gradskom suparniku zadao u 86. minuti.

Luka Modrić je odlično odigrao cijeli susret za ‘Kraljevski klub, dok Mateo Kovačić nije nastupio. Baš kao ni ozlijeđeni Šime Vrsaljko za Atletico.

Real je odlično započeo susret i u prvih pola sata uputio čak deset udaraca prema golu, od čega šest u okvir, pa su potpuno zasluženo zabili jer Atletico u tom periodu nije imao nijedan udarac. U 10. minuti Carvajal je dvaput pokušao pronaći Ronalda, a drugi puta mu je i uspjelo, Ronaldo je skočio i glavom neobranjivo pogodio.

U 16. minuti je udarac glavom Varanea jedva obranio vratar gostiju Oblak, a u 24. minuti je udarac Modrića s 20 metara prohujao tik pored desne vratnice.  U 29. minuti je pokušao Benzema škaricama, ali je otišlo preko grede, a u 32. minuti je konačno zaprijetio i Atletico kada je Godin iz blizine poslao loptu također iznad vratnice.

U drugom poluvremenu se praktički ništa nije događalo do sve do 73. minute kada Real i Ronaldo zabijaju po drugi puta. Ronaldo je nekako uspio doći do lopte u kaznenom prostoru pored Felipea, a potom iz voleja pogađa preko nemoćnog Oblaka. I konačno, u 86. minuti “hat-trick” Ronalda i vjerojatno rješenje pitanja ukupnog pobjednika. Lucas Vasquez je preciznim pasom pronašao Portugalca kome nije bilo teško ubaciti i po treći puta u mrežu Atletica.

Madridski klubovi se četvrtu sezonu uzastopce susreću u Ligi prvaka, a čini se kako će Real i četvrti put biti bolji. Real je prošle godine, kao i 2014. bio bolji u finalu Lige prvaka, a 2015. je slavio protiv Atletica u četvrtfinalu.

Realu je ovo 28. polufinale Kupa/Lige prvaka, pri čemu sedmo u nizu, a do sada je 14. puta izborio finale. Atletico je stigao do šestog polufinala, a tri puta je stigao i do finala, no sva tri puta je poražen u završnom susretu.

Uzvratni susret je 10. svibnja na Vicente Calderonu.

U drugom polufinalnom susretu u srijedu se sastaju Monaco i Juventus, uz prijenos na Drugom programu HRT-a.