Srbija ispala s Eura, povijesna pobjeda Crne Gore

•
  •
  •
  •

Crna Gora je ostvarila prvu pobjedu na europskim rukometnim prvenstvima. U Grazu su Crnogorci srušili Srbiju 22:21 i ostali u igri za plasman u sljedeću fazu natjecanja.

Pobjedom Crne Gore Hrvatska je kolo prije kraja osigurala prvo mjesto u skupini A.

Nakon 15 poraza u 16 utakmica na europskim prvenstvima, uz jedan jedini remi od prije 12 godina protiv Rusije, reprezentacija Crne Gore prvi je put slavila na kontinentalnom natjecanju.

I to protiv Srbije i to u zelenim dresovima, što je posebno zasmetalo Srbe.

Momčad Zorana Roganovića je, nakon odlične predstave u prvom poluvremenu protiv Hrvatske, večeras uspjela dobro odigrati i drugih 30 minuta te izbaciti Srbiju s turnira.

Od starta dvoboja Crna Gora je bila bolja i imala konstantno vodstvo u prvom poluvremenu, a u 15. minuti i +4 (7:3). Međutim, Srbija se nije predavala pa je na odmor otišla s golom zaostatka 11:10.

Potom je Srbija i preokrenula u nastavku, imala u 40. minuti tri gola razlike (16:13), ali nije uspjela dotući Crnogorce koje je u tim trenucima na životu održavao sjajni golman i igrač utakmice Nebojša Simić.

Uspjela je Crna Gora preživjeti teško razdoblje, a onda preko Miloša Božovića i Vladana Lipovine okrenuti utakmicu i opet stići do prednosti, koju više nisu ispustili do kraja, za prvu povijesnu pobjedu u Grazu.

Kod Crne Gore je 5 golova zabio Nemanja Grdović, dok je Lazar Kukić sa šest pogodaka predvodio Srbiju.

Rezultati by SofaScore

Hrvatska je ranije u ovoj skupini svladala Bjelorusiju s 31:23 i vodi u skupini s 4 boda, Crna Gora i Bjelorusija imaju po dva, a Srbija je bez bodova.

Hrvatska će u ponedjeljak igrati protiv Srbije, a Crna Gora i Bjelorusija vodit će direktnu bitku za drugo mjesto i plasman u narednu fazu.