UKRAJINA – SRBIJA 5:0 Srbija poražena i ponižena u Ukrajini – video

•
  •
  •
  •

Srbija je u svojoj drugoj utakmici u skupini B kvalifikacija za Europsko prvenstvo doživjela najteži poraz otkako nastupa kao samostalna država.

Srbija je poražena i ponižena” vrište naslovi na srbijanskim portalima. “Diletantnsko taktičko vođenje selektora Mladena Krstajića“, “Beskrvna i tragična igra“, “Najveća bruka u istoriji srpskog fudbala”, “ZAKUCANI NA DNO: Čak je i Luksemburg ispred nas na tablici”, neki su od naslova.

Srbija je u trećem kolu skupine B kvalifikacija za Euro 2020. doživjela potpunu katastrofu. Domaćini su slavili rezultatom 5:0 te su pravu simultanku danas imali Tsygankov (26′,28′) i Konoplyanka (46′,75′) koji su zabili svaki po dva pogotka, a jedan je još nadodao i Yeremchuk(59′).

Momčad koju je na teren poslao Mladen Krstajić djelovala je katastrofalno i potpuno istrošeno nakon duge sezone.

Posljednji ovako veliki poraz Srbija je doživjela 2006. godine na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj kada ih je Argentina pobijedila rezultatom 6:0.

Pogotke su zabili legende argentinskog nogometa Maxi Rodriguez (dva puta), Cambiasso, Crespo, Tevez i Messi.

Katastrofa Srbije počela je u 26. minuti kada je Cigankov matirao Dmitrovića nakon sjajnog prodora Karameva. Dvije minute kasnije novi duel Cigankova i Dmitrovića nakon pogreške gostujuće momčadi i lijep pogodak ofenzivca domaćih.

Odmah na početku drugog poluvremena Konopljanka je s ruba kaznenog prostora zabio treći gol, a Jaremčuk je u 59. minuti iskoristio novu neopreznost gostiju i usamljen lako matirao Dmitrovića. Konačan rezultat postavio je Konopljanka u 74. minuti nakon kontranapada.

Zanimljivo, pola sata prije kraja je izbornik Srbije Mladen Krstajić počeo čuvati rezultat uvođenjem Fejse umjesto ofenzivca Ljajića koji je umalo zaplakao pri izmjeni. Na kraju su s 5:0 još i dobro prošli jer su Ukrajinci mogli slaviti i uvjerljivije. Srbija je imala samo pet udaraca i jedan u okvir domaćeg gola, a Ukrajinci su čak 22 puta tukli prema gostujućem vrataru.

Među navijačima Ukrajine našla se i zastava Hrvatske.

Srbija, kojoj je ovo jedan od najtežih poraza u povijesti, ima jedan bod, a Ukrajina šest bodova više s utakmicom više. Na Europsko prvenstvo plasirat će se prve dvije momčadi iz svake skupine, a u ovoj skupini je favorit Portugal.