•
  •
  •
  •

Manchester United  je u gradskom derbiju u 20. kola Premier lige preokretom svladao Manchester City 2:1.

Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu te je izgledalo kao da City mirno drži prednost, no dva brza gola domaće momčadi donijela su im pobjedu.

City je došao u vodstvo u 60. minuti, kada je nakon akcije po desnoj strani Kevin De Bruyne ubacio pred gol, a Jack Grealish lako pogodio glavom u nebranjeni dio mreže.

Ipak, United je u posljednjih 15-ak minuta stigao do preokreta vrijednog sva tri boda.

Prvi gol zabio je Bruno Fernandes iz kontroverzne situacije u 78. minuti. Casemiro je dodavanjem tražio Rashforda, koji je bio u zaleđu i trčao je na loptu.

Marcus Rashford je u zadnji čas odustao od preuzimanja posjeda te propustio loptu za Fernandesa, a on je pogodio za 1:1.

Pomoćni sudac označio je Rashfordovo zaleđe, ali na kraju je odlučeno da on nije utjecao na igru. Uključio se VAR i priznao pogodak.

Manchester United se pobjedom popeo na 38 bodova te došao svom drugoplasiranom gradskom rivalu na svega bod zaostatka. Trenutno vodeći Arsenal ima šest bodova više od Uniteda te jednu odigranu utakmicu manje.