•
  •
  •
  •

I dalje lišena usluga svog najboljeg igrača ozlijeđenog Lea Messija, Barca je povela golom Suareza (10′), ali je Rayo uspio preokrenuti golovima Poza (35′) i Garcije (57′) te se činilo da će doći do velikoga iznenađenja.

Katalonci su se mučili i pokušavali probiti blok domaćih, dok su igrači Raya Vallecana prijetili s druge strane. Ter Stegen se istaknuo s nekoliko fantastičnih obrana te je održao Barcu u igri.

U tim se trenucima činilo da će domaći igrači odnijeti puni plijen i napraviti svjetsku senzaciju – pobijediti favoriziranu Barcelonu koja je prije nepunih tjedan dana deklasirala veliki Real s 5:1.

Ipak, tri minute prije kraja Dembele je izjednačio, a Suarez na prekrasnu asistenciju Sergija Roberta u zadnjoj minuti donio pobjedu Barceloni. IvanRakitić je odigrao cijelu utakmicu za Katalonce.

Barcelona vodi s 24 boda ispred Atletica i Alavesa, koji imaju po 20 bodova, dok je Rayo ostao predzadnji sa šest bodova.

M.M: /Foto:efe