•
  •
  •
  •

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Juventus i Bayern su u Torinu odigrali 2:2, a kod oba gola talijanskog prvaka sudjelovao je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić.

Mandžo je ‘okupirao’ navijačke forume Juventina jer je protiv svog donedavnog trenera i kluba igrao kao da ne postoji sutra. Ionako borbeni Slavonac osvaja golemi prostor trkom i presingom, no dolazak Guardiole. Lewandowskog i suigrača iz Bavarske u njemu je potaknuo sva osjetila.

Bayern je vodio 2-0 golovima Thomasa Mullera (43) i Arjena Robbena (55), no Juve je izjednačio, a strijelci su bili Paulo Dybala (63) i Stefano Sturarro (76).

Njemački prvak je od prve minute dominirao i već u četvrtoj minuti mogao je do vodstva. Bivši igrač Juventusa Arturo Vidal opalio je s 20-tak metara, no Buffon je bio spreman. U 13. minuti gosti su imali sjajnu priliku, no Muller je s pet metara propustio svladati Buffona.

U 24. minuti je zaprijetio i Robben, ali pucao je preko gola. Juve se do same završnice prvog dijela disciplinirano branio i zatvarao linije. Međutim, u 43. minuti Bavarci su pronašli pukotinu. Robben je odlično uposlio Costu, a ovaj povratnom loptom asistirao za Mullera koji je bez problema pogodio Juventusova vrata. Bio je to Mullerov šesti pogodak u LP-u ove sezone.

U 55. minuti Bayern je povećao prednost nakon brze i sjajne kontre koju je lijepom pogotkom završio Arjen Robben. Tračak nade Juventusu je donio Paulo Dybala smanjivši rezultat u 63. minuti. Argentincu je nesebično  asistirao Mandžukić.

Samo pet minuta kasnije Juve je mogao izjednačiti. Mandžukić je oteo loptu na svojoj polovici, prošao dvojicu igrača i s ruba kaznenog prostora asistirao za Cuardada koji je pucao, a Neuer je obranio.

Juventus se posve vratio u utakmicu u 76. minuti golom Stefana Sturara u akciji u kojoj je ponovno sudjelovao Mandžukić. Hrvatski napadač je glavom dodao Morati, a ovaj glavom gurnuo loptu prema Sturaru, koji je zabio za 2:2.

Mandžukićev nastup navijači Juventsua ocijenili su “za pet”.