VIDEO Bivši igrač Rijeke u drami izgubio naslov u MLS-u! Napadač Cityja pogođen bocom u glavu

•

New York city  FC je u  finalu MLS-a u gostima pobijedio Portland Timbers boljim izvođenjem penala (4:2) i tako prvi put u povijesti osvojio naslov najbolje momčadi SAD-a. Nakon 120 minuta bilo je 1:1.

Bivši branič Rijeke Dario Župarić nije uspio otići do kraja  i osvojiti MLS naslov. Njegovi Portland Timbersi su u konferencijskom finalu bili bolji od Real Salta Lakea Damira Kreilacha, ali u finalu nisu uspjeli svladati momčad za koju nastupa bivši napadač Rijeke – Brazilac Heber.

New York City je bio bolji (5:3) nakon izvođenja jedanesteraca. Nakon 120 minuta rezultat je bio 1:1.

Portland je do ove utakmice imao četiri uvjerljive pobjede kod kuće u nizu, ali su gosti iz Bronxa poveli u 41. minuti nakon velike pogreške golmana. Prvi strijelac lige, Valentin Castellanos, je pucao nakon ubačaja iz slobodnjaka, ali golmanu Clarku je ne pretjerano jak udarac prošao kroz ruke u gol.

Momčad bivšeg kapetana Rijeke Darija Župarića stisnula je u nastavku i produžetak izborila u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, kad je Felipe Mora odbijenu loptu zakucao u gol za 1:1.

U produžetku nije bilo previše prilika i krenulo se u raspucavanje, u kojem je apsolutni junak bio golman gostiju Sean Johnson, koji je sjajno obranio prva dva penala najiskusnijima Mori i Valeriju i tako osigurao svojoj momčadi prednost, koju do kraja nije ispustila.

New York Cityju, koji je osnovan 2013. godine kao dio City Football Groupa, u čijem vlasništvu je i Manchester City, ovo je prva titula u sjevernoameričkom nogometu.

Župarić je odigrao svih 120 minuta (nije izvodio penale), Heber nije ulazio u igru, a sve je završilo incidentom svojstvenim za europske stadione.

Naime, dok su nogometaši New York Cityja slavili vodeći pogodak u prvom poluvremenu s tribina je doletjela plastična boca i pogodila u glavu napadača gostiju Jesusa Medinu. Srećom, bez posljedica.

Portlandu Timbersi su naslov osvojili 2015. godine, a ovo im je drugi poraz u finalima nakon 2018., kad su izgubili od Atlante.

M.M. /Foto: Guliver Image