VIDEO Borna Sosa oduševio asistencijom u stilu Modrića: “To nije nešto što se uči”

•
  •
  •
  •

Borna Sosa igra fantastičnu utakmicu protiv Bochuma! Najprije je svojim ubačajem ‘zakuhao’ prvi gol svoje momčadi, a onda, u Modrićevskom stilu, upisao prekrasnu asistenciju vanjskim dijelom kopačke

Lijevi branič hrvatske nogometne reprezentacije upisao je dvije asistencije za svoj Stuttgart u dvoboju 27. kola Bundeslige.  Na gostovanju kod Bochuma najprije je progirao Hirokija Ita koji je zabio za 0:1 u 14. minuti. Sosina je asistencija pogodila jednoga od domaćih igrača od kojeg se odbila izravno na šut Itu.

Bochum je izjednačio u 57. minuti golom Stogera iz kaznenog udarca, a samo tri minute kasnije Sosa je u Modrićevom stilu asistirao Guirassyju za 1:2. O asistenciji Borne Sose u stilu Luke Modrića  još  će se pričati.

U 63. minuti već je bilo 1:3, zabio je Vagnoman. Do kraja utakmice Hofmann je smanjo na 2:3, ali bodovi putuju za Stuttgart.

Asistenciju Sose pogledajte OVDJE.

Nakon gostujuće pobjede oglasio se hrvatski reprezentativac koji je bio jedan od ključnih igrača utakmice.

“Ovo je bilo jako važna pobjeda, pogotovo jer u gostima nismo slavili od prosinca 2021. godine. Bio sam šokiran kad sam to čuo. Jako je važno što smo zadržali i dobar ritam nakon prolaska u polufinale Kupa, a svakako je važno i za novog trenera da je dobro krenuo’, rekao je nakon utakmice Sosa koji je na pitanje kako je uspio ‘onako’ vanjskim dijelom kopačke dodati loptu suigraču za gol, iskreno rekao:

“Što reći? Ponekad sami sebe iznenadite, ha, ha. To nije nešto što se uči. Treneri će vam obično reći: ‘nemojte to raditi’. Improvizirao sam i ispalo je savršeno”, sa smiješkom je rekao bivši igrač zagrebačkog Dinama.

Megy M. /Foto: profimedia