•
  •
  •
  •

Luka Modrić zabio je za vodstvo Real Madrida na vrućem gostovanju kod Real Betisa. Naletio je Luka na jednu odbijenu loptu i pospremio ju je u rašlje s lijevom nogom.

Nogometaši Real Madrida teškom mukom slavili su na gostovanju u Sevilli kod RealBetisa. Momčad Santiaga Solarija pobijedila je s 2-1 i skočila na 4. mjesto La Lige s deset bodova zaostatka iza vodeće Barcelone, koja je slavila protiv Eibara 3-0. Golove su dali Luka Modrić i Dani Ceballos, za Betis je pogodio Canales.

Luka Modrić rijetko zabija golove, ali kada zabija to bude prava bombetina. Kapetan Vatrenih zabio je za vodstvo svog Real Madrida u 13. minuti na teškom gostovanju kod Betisa.

Poveo je loptu po lijevom krilu Karim Benzema, poslao u sredinu za Modrića, koji mu je odmah vratio. Modrić je, zatim, proigrao Carvajala, koji je pucao prema golu, blokirali su to igrači Betisa, a onda je na scenu stupio Lukita.

Lopta je odskakala, a na nju je naletio Modrić i opalio ju je, i to ljevicom kao iz topa i pogodio desne golmanove rašlje. Lopez se bacio, ali vjerojatno napamet jer loptu nije ni vidio. Pravo pitanje je kako mreža nije pukla od snage udarca.

Fantastično je to otvaranje Reala koji je ionako razdrman posljednjih tjedana, i zadnja dva kola izgubio od Real Sociedada i remizirao s Villarrealom, a raspoloženje mu se barem malo podiglo nakon pobjede u kupu protiv Leganésa.

Modriću je to bio prvi gol ove sezone u La Ligi i drugi općenito nakon onoga Al-Ainu u finalu Svjetskog klupskog prvenstva kada je isto pogodio ljevicom.

Betis je bio bolji u drugom dijelu i defenzivna igra Madriđana obila im se o glavu u 67. minuti kada je Canales izbio sam pred golmana te lako zabio. Sudac je pregledao VAR zbog mogućeg zaleđa, no njega nije bilo i Betis se vratio u život.

Pritiskao je domaćin cijelo drugo poluvrijeme i zamalo poveo, no sva tri boda Realu donio je Ceballos u 88. minuti iz slobodnog udarca.

Real je ovom pobjedom došao do četvrtog mjesta i s 33 boda se izjednačio sa Sevillom koja je poražena u Bilbau s 2-0. Vodeća Barcelona ima 43 boda, a drugoplasirani Atletico 38.