•
  •
  •
  •

HAJDUK je u 30. kolu HNL-a dočekao Cibaliju i slavio sa 4:0 te se tako približio Dinamu, koji je ranije izgubio od Osijeka (0:1), na samo pet bodova. U sljedećem kolu na Poljud stiže upravo Dinamo, u utakmici koja bi mogla odlučiti prvaka…

Hajduk, čiji su navijači samo nekoliko sati uoči ove utakmice optužili čelnike kluba za kupovinu sudaca, u prvih 15 minuta bio je bez prave prilike. Međutim, u 19. minuti lijepa akcija Hajdukovih Mađara – Futacs visoku loptu Saida spušta sunarodnjaku Gyurcsu koji je s desetak metara zabio snažnim volejom.

Splićani su pobjedu osigurali već u prvom dijelu zahvaljujući mađarskim internacionalcima. Prvo je u 19. minuti Futacs spustio loptu za sunarodnjaka Adama Gyurcsoa koji lako pogađa za 1-0, a minutu prije kraja poluvremena Marko Futacs se upisuje u strijelce.

U završnici prvog dijela Hajduk je povećao prednost. Toma Bašić je ubacio s lijeve strane, a Futacs rutinski s pet metara proslijedio loptu u gostujuću mrežu. To je Futacsu prvi gol nakon povratka na travnjak poslije višemjesečne pauze zbog ozljede.
Nakon što je Radošević sjajnim udarcem u 58. minuti pogodio za 3:0, Hajdukov trener Kopić počeo je s izmjenama i odmaranjem ključnih igrača za Dinamo.
Posljednji gol gledatelji na Poljudu, gdje je sjever bio zatvoren zbog rasističkog skandiranja na utakmici protiv Rijeke, vidjeli su u 93. minuti. Tudor je ubacio, a Gyurcso postigao svoj drugi pogodak.