VIDEO Hrvatska – Izrael 2:0 Perišić i Brozović za pobjedu, napad puno bolji od obarne

•

U prijateljskoj utakmici igranoj ove srijede u Osijeku hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Izrael rezultatom 2:0, uz prilično dobro odigrano prvo poluvrijeme i znatno slabije drugo.

Susret s Izraelcima bio je jubilarni deseti nastup Hrvatske u Gradskom vrtu, a u Osijeku Vatreni nikad nisu poraženi.

Ante Čačić nastavio je svoj pobjednički niz na klupi hrvatske izabrane vrste, no ne može biti oduševljen s 90 minuta viđenih u Osijekua. Hrvatska je napadački djelovala odlično u prvom poluvremenu i to je pretvorila u pogotke, dok je obrana bila slaba tijekom većeg dijela susreta, no gosti to nisu uspjeli iskoristiti.

Pred dobro ispunjenim Gradskim vrtom dvoboj je počeo prilično dramatično. Već u prvom ozbiljnom napadu Tibi je za goste nakon prekida pogodio vratnicu, a samo minutu kasnije naši su uzvrati i to pogotkom. Nakon ubacivanja Brozovića krasnim udarcem iz zraka Perišić je svladao Kleymana i doveo Hrvatsku u vodstvo.

Čačić je u prvom dijelu zaigrao s tri stopera i petoricom u sredini, a obrana je pokazivala dosta slabosti. Izraelci su bili izuzetno opasni po svojoj lijevoj strani gdje je Lovren bio na konstantnim mukama, ali realizacija gostiju je izostala. Hrvatska je pak bila puno konkretnija pred golom i u 34. minuti udvostručena je prednost.

Bila je to akcija u kojoj je Badelj proigrao Mandžukića, ovaj pogodio vratnicu, a Brozović je odbijenu loptu proslijedio u mrežu.

U nastavku susreta ušli su Vrsaljko, Halilović, Schildenfeld i Antolić, a igra naših iz minute u minutu bila je sve bezopasnija. Gosti su bili bolji na terenu i trebali smanjiti, ali u nekoliko navrata zaustavio ih je Lovre Kalinić koji je također ušao u igru umjesto Danijela Subašića. U samoj završnici naši su se ipak probudili i Mateo Kovačić u dva navrata je opasno zaprijetio Kelymanu, ali treći gol ipak nismo vidjeli.

Naši su na kraju pobijedili 2:0, a osim obrambenih problema brige je izazvala i ozljeda Darija Srne u jednom duelu potkraj prvog dijela. U bolovima je izašao iz igre, ali prve procjene govore da ništa nije slomljeno pa bi se trebao relativno brzo oporaviti.

Hrvatska za tri dana igra novu utakmicu u gostima kod Mađarske.