•
  •
  •
  •

Inter je u nevjerojatnoj utakmici 1. kola skupine B Lige prvaka pobijedio Tottenham 2:1 i u europsku se elitu vratio pobjedom.

No 86 minuta uopće nije izgledalo da bi momčad Luciana Spallettija mogla bilo što izvući iz ove utakmice. Tottenham nije odigrao ništa posebno, ali je Inter bio očajan i cijelu utakmicu nije složio nijednu suvislu akciju. Spursi su mogli voditi na poluvremenu, ali je Kane u 37. minuti promašio mrtvu šansu.

Sam je izbio pred Handanoviča, no umjesto da puca išao je zaobići Slovenca i lopta mu je pobjegla u gol-aut.

Igra Intera svodila se na duge lopte iza Tottenhamove obrane koje nisu imali nikakvog smisla, a onda su Spursi poveli. Eriksen je u 53. minuti pucao s vrha šesnaesterca, lopta je na putu do gola pogodila Mirandu i malo prevarila Handanoviča, ali ju je Interov golman neshvatljivo skrenuo u vlastiti gol.

Nije taj gol nimalo probudio domaćine koji nisu imali rješenja za čvrsti blok Engleza, a stvari su se malo promijenile kad je u 64. minuti Candreva zamijenio Perišića. Iznimno nervozan, hrvatski reprezentativac imao je žuti karton i bio na rubu drugog i baš ništa mu nije išlo. Candreva je unio malo živosti, no ni on nije mogao stvoriti neku konkretniju priliku.
San Siro je eksplodirao, Inter je dobio novu energiju. Igrala se druga minuta sudačke nadoknade. De Vrij je ubačaj iz kornera vratio na prvu stativu, tamo je u skoku najviši Vecino koji glavom pogađa za delirij u Milanu.

Nevjerojatan preokret Intera i šokantan poraz Tottenhama koji je potpuno kontrolirao utakmicu i na kraju se kući vraća bez ijednog boda.