•
  •
  •
  •

U derbiju 32. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je u dramatičnoj završnici pobijedio Tottenham sa 2-1 vrativši se na prvu poziciju s dva boda više od Manchester Cityja.

“Redsi” su do pobjede stigli u sudačkoj nadoknadi ‘komičnim’ autogolom Tobyja Alderweirelda.

Domaćin je poveo u 16. minuti lijepim golom Roberta Firmina koji je zabio glavom na već devetu asistenciju Andrewa Robertsona. Gosti su u nastavku odigrali daleko bolje i izjednačili su u 70. minuti preko Lucasa Moure.

Tottenham je u 85. minuti mogao šokirati Liverpool, a možda i riješiti pitanje prvaka. Sissoko i Son su bili “dva na jedan” u kontri, ali je Sissoko bio sebičan i pucao je preko gola. Kazna je stigla u 90. minuti kada su si gosti sami zabili gol. Robertson je još jednom odlično ubacio, Salah je s lijeve strane pucao glavom, Lloris obranio, a odbijenu lotu Alderweireld je ugurao u vlastitu mrežu za erupciju oduševljenja na Anfieldu.

Bio je to četvrti uzastopni gostujući poraz Tottenhama što im se nije dogodilo još od prosinca 2008. kada ih je vodio Harry Redknapp. Dejan Lovren je za Liverpool igrao posljednje dvije minute upisavši prvi nastup za ‘Redse’ nakon siječnja ove godine.

Na ljestvici vodi Liverpool sa 79 bodova, Manchester City ima dva boda manje, a treći je Tottenham sa 61 bodom, koliko ima i Manchester United na četvrtoj poziciji, a zatim slijede Arsenal i Chelsea sa po 60 bodova.