•
  •
  •
  •

Branič hrvatske nogometne reprezentacije Dejan Lovren bio je strijelac prvog pogotka u 4:0 (1:0) domaćoj pobjedi Liverpoola u dvoboju 19. kola Premier lige protiv Newcastle Uniteda kojom su ‘redsi’ povećali svoju prednost na vrhu ljestvice.

Lovren je doveo Liverpool u vodstvo u 11. minuti odličnim udarcem u rašlje s 10-ak metara kojim je svladao nemoćnog vratara Newcastlea Dubravku. Lovren je igrao svih 90 minuta za Liverpool, a ovo mu je bio prvi ovosezonski pogodak.

Bio je to ukupno njegov sedmi gol za klub otkako je stigao iz Southamptona prije četiri i pol godine, a u smislu kvalitete vjerojatno i najljepši.

‘Bilo je jako teško kontrolirati tu loptu, da budem iskren. Obično bi takva lopta završila na tribinama. Ali srećom, uspio sam i zabio’, skromno ali i vrlo iskreno izjavio je Lovren za službenu web-stranicu.

‘Uvijek je sjajno postići pogodak za Liverpool i nadam se da ću to uspjeti i u idućim utakmicama jer nam zaista treba. Sada nam slijede dvije teške utakmice, Arsenal i Manchester City. Moramo natsvaiti u ovom ritmu’.

‘Redsi’ su sada vodeća momčad Prekiershipa, a prema riječima Dejana Lovrena, on i suigrači na taj bodovni razmak se ne oslanjaju, već razmišljaju kako dalje.

‘Igramo svaku utakmicu kao da je finale. To je ono što smo naučili iz prethodnih sezona. Pobjeda ništa ne znači ako sljedeću utakmicu izgubite. Zato ćemo zaboraviti ovu utakmicu i posvetiti se dvoboju s Arsenalom. Ova momčad ima karakter. Ako želite biti na vrhu, morate imati pobjednički mentalitet’.

MP/Foto:liverpool fc