VIDEO Modrić asistirao pa zabio jedan od najljepših golova karijere

•
  •
  •
  •

Nogometaši madridskog Reala u subotu su na svom Santiago Bernabeuu, u 27. kolu La Lige, pobijedili Real Sociedad 4:1, a asistenciju za izjednačenje 1:1, potom i pogodak za vodstvo 2:1 ‘potpisao’ je Luka Modrić.

Gosti iz San Sebastiana došli su do vodstva u desetoj minuti pogotkom iz jedanaesterca. Dani Carvajal bio je krivac, a Mikel Oyarzabal strijelac. Potom je uslijedio preokret u režiji sjajnog Luke Modrića.

U 40. minuti fantastično je pogodio mladi Francuz Edoardo Camavinga za izjednačenje, i to na asistenciju Luke Modrića. Hrvatski kapetan je tri minute kasnije zabio za potpuni preokret na Santiago Bernabeuu. Njegov fantastičan gol, kojeg je zabio nakon što je u prazno poslao Davida Silvu trzajem bokovima, podigao je na noge Bernabeu

Modrić je golom donio preokret, a domaćin je  u drugom poluvremenu dokrajčio goste, koji se bore za Ligu prvaka. Real se pobjedom nad imenjakom iz Baskije učvrstio na prvom mjestu s čak osam bodova prednosti ispred Seville, jedinog konkurenta za titulu. Ova pobjeda mogla bi se pokazati ključnom u borbi za naslov

OVDJE POGLEDAJTE MODRIĆEVU ASISTENCIJU

OVDJE  POGLEDAJTE MODRIĆEV GOL

Taj njegov doprinos donio mu je i priznanje za najboljeg igrača utakmice, što su potvrdile i tribine kada ga je trener Ancelotti u 82. minuti povukao na klupu. Pljesak i ovacije za 36-godišnjeg Hrvata dovoljno govore koliko ga madridska publika voli..

Modrić je proglašen “igračinom utakmice”, a Marca u obrazloženju navodi: “On je iz druge galaksije. Nevjerojatno je da ovako igra nogometaš star 36 godina.

Realov stadion skandirao je njegovo ime i plakat će kada ode. Produljenje njegovog ugovora koji završava za tri mjeseca još nije potpisano, ali jasno je da će to biti uskoro riješeno. Hrvat zaslužuje igrati za Real koliko god želi i umiroviti se u tom klubu.”

U sljedećem kolu Real Madrid gostuje kod Mallorce, a u srijedu ga očekuje uzvratna utakmica osmine finala Lige prvaka protiv PSG-a, u kojoj lovi zaostatak od 1:0.

D.M. /Foto: šrpfimedia