•
  •
  •
  •

Najveće iznenađenje 2. kola Lige prvaka dogodilo se u Moskvi gdje je CSKA “srušio” europskog prvaka Real Madrid s 1-0, a pobjednički gol zabio je Nikola Vlašić već u 2. minuti.

Vlašić je nakon gola i asistencije u 1. kolu Plzenu, ubilježio još jedan gol u Ligi prvaka koji će pamtiti cijeli život. Splićanin je u 2. minuti iskoristio petljanje Varanea i preciznim udarcem “probio” Navasa za veliku pobjedu.

Real je napadao cijelo vrijeme, pogodili su dvije vratnice, gredu i imali puno prilika, ali nisu uspjeli zabiti ruskom reprezentativnom golmanu Akinfejevu, koji je isključen u 95. minuti zbog prigovora.

Luka Modrić je susret počeo na klupi, ušao je u 58. minuti, a tri minute prije kraja je i on propustio veliku priliku.

U drugoj utakmici ove skupine Roma je s čak 5-0 slavila na Olimpicu protiv Viktorije Plzen, a tri gola Česima je zabio Edin Džeko.

Hoffenheim je u skupini F na domaćem terenu protiv favoriziranog Manchester Cityja izgubio 1-2. U drugom susretu ove skupine Lyon, koji je u prvom kolu šokirao Manchester City pobijedivši na Etihadu 2-1, odigrao je 2-2 kod kuće protiv Šahtara. Ukrajinci su vodili s 2-0 golovima Juniora Moraesa sve do 70. minute kada je smanjio Dembele, da bi dvije minute poslije izjednačio Dubois.

Novi udarac za Josea Mourinha, Kovaču tek bod s Ajaxom

U skupini H talijanski prvak Juventus je, bez kažnjenog Cristiana Ronalda, kod kuće svladao švicarski Young Boys 3-0, te ima maksimalni učinak. Manchester United je u drugom susretu ove skupine dočekao Valenciju na Old Traffordu. Završilo je razočaravajućih 0-0, što je još jedan udarac za Josea Mourinha.

U skupini E Bayern u Muenchenu nije uspio pobijediti Ajax (1-1), dok je Benfica u Ateni slavila kod AEK-a. Momčad Nike Kovača je u ozbiljnoj krizi, a Bavarci su na utakmici s Ajaxom imali i dosta sreće jer je nizozemska momčad propustila veliki broj šansi.

Benfica je u Ateni vodi s 2-0, pa im je isključen Dias, pa su Grci u nastavku izjednačili na 2-2 golovima Klonaridisa. Ipak, i s igračem manje Portugalci stižu do pobjede 15 minuta prije kraja golom Semeda.

Hrvatski reprezentativac Marko Livaja nije bio u sastavu AEK-a.