•
  •
  •
  •

Nakon dramatičnog finala na rimskom Olimpicu Juventus je u produžetku pobijedio Milan 1-0 pogotkom Alvara Morate u 110. minuti i osvojio i talijanski nogometni kup

Juve je ove sezone osvojio i prvenstvo, ponovivši tako uspjeh iz prošle sezone kada jer također osvojio dvostuku krunu. Torinska ‘Stara dama’ je tako postala prvi klub u povijesti talijanskog nogometa koji je osvojio dvije uzastopne dvostruke krune.

“Čestitke cijeloj ekipi na sjajnoj sezoni i zasluženom naslovu prvaka! Hvala navijačima na sjajnoj podršci! ?? Ponosan sam na još jedan osvojeni trofej u karijeri jer mi je najvažniji cilj uvijek momčadski uspjeh”, na Instagramu je radost s navijačima sinoć podijelio  Mario Mandžukić.

Mandžukić je osvojio je treći trofej s Juventusom i čak 17. u  karijeri.

Zavidne brojke na kontu, mada se to ne može reći za sinoćnju utakmicu. Nakon mučenja u produžetku je Milanu zabio Morata, a Mandžukić je odradio svih 120 minuta.

juve kup 1

No, pamtit će se dupla kruna i novi rekord: Juventus je prva momčad u povijesti Italije koja je obranila duplu krunu. Igrači su sinoć burno proslavili na Olimpicu, a vijorila se opet i hrvatska zastava.