•
  •
  •
  •

U drugom susretu iz C skupine Crvena zvezda je izdržala nalete Napolija odigravši 0-0. Gosti su imali niz prilika, ali nisu uspjeli probiti obranu domaćina koji je prvi put izborio natjecanje po skupinama Lige prvaka.

Domaćine je u 18. minuti spasila greda nakon sjajnog udarca Insignea. Odličnu priliku gosti su imali i u 68. minuti kada je Jose Callejon pucao iz blizine, no Rodić je njegov udarac zaustavio na gol crti. Marko Rog nije nastupio za Napoli.

U skupini A Atletico Madrid je na gostovanju pobijedio Monaco 2-1 nakon što je domaćin poveo, a sva tri gola pala su u prvom dijelu.

Monaco je poveo u 18. minuti golom Samuela Grandsira, no Diego Costa je u 32. minuti sve vratio na početak. U posljednjim trenucima prvog dijela Atletico je poveo golom Josea Gimeneza koji je zabio nakon što je Koke ubacio iz kornera.

U drugom susretu Borussia Dortmund je na gostovanju pobijedila ClubBrugge našeg Ivana Leke sa 1-0, a pobjednika je odlučio gol ChristianaPulišića u 85. minuti. Za Brugge je branio Karlo Letica, a cijeli susret je odigrao i Matej Mitrović.

U dvobojima drugog kola igrat će Atletico i Brugge, te Borussija i Monaco.

U skupina D Galatasaray je u Istanbulu pobijedio moskovski Lokomotiv 3-0, dok su Schalke i Porto remizirali 1-1.

Turski prvak je poveo u 9. minuti golom Garryja Rodriguesa koji je pucao s ruba kaznenog prostora. Gol ide na i dušu gostujućeg vratara Guilhermeakoji je mogao bolje reagirati. Na 2-0 je povisio Eren Derdiyok u 67. minuti, a pobjedu turskog sastava potvrdio je u nadoknadi Selcuk Inan iz kaznenog udarca. Vedran Ćorluka je za ruski sastav igrao cijeli susret, a u 23. minuti je dobio žuti karton.

U drugom susretu Schalke i Porto su odigrali 1-1. Porto je već u 13. minuti imao sjajnu priliku za vodstvo, no Alex Telles je promašio jedanaesterac. Njegov udarac je sjajno obranio Ralf Fahrmann. Schalke je poveo u 64. minuti nakon brze kontre koju je realizirao Breel Embolo, no gosti su 75. minuti dobili novi kazneni udarac. Ovoga puta pucao je Otavio i bio je uspješan.

U 2. kolu sastaju se Lokomotiv i Schalke, te Porto i Galatasaray.

REZULTATI:

SKUPINA A

Club Brugges – Borussia Dortmund 0-1 (Pulišić 85)

Monaco – Atletico Madrid 1-2 (Gransir 18//Costa 32, Gimenez 45)

SKUPINA B

FC Barcelona – PSV Eindhoven 4-0 (Messi 32, 77, 87, Dembele 74)

Inter Milano – Tottenham London 2-1 (Icardi 86, Vecino 90+2//Eriksen 53)

SKUPINA C

Zvezda Beograd – Napoli 0-0

Liverpool – PSG 3-2 (Sturridge 30, Milner 36pen, Firmino 90+2//Meunier 40, Mbappe 83)

SKUPINA D

Galatasaray Istanbul – Lokomotiv Moskva 3-0 (Rodrigues 9, Derdiyok 67, Inan 90+4pen). CK: Ndiaye (Gal, 87)

Schalke – Porto 1-1 (Embolo 64//Otavio 75). Promašeni penal: Telles (Por, 13)