•
  •
  •
  •

Braća Martin i Valent Sinković osvojili su u dvojcu bez kormilara zlatnu medalju na Europskom veslačkom prvenstvu u Vareseu!Braća Sinković su krenuli svom snagom i odmah poveli te stekli veliku prednost od 15-tak metara na prvom kilometru staze.

Na kraju su uvjerljivo slavili u vremenu od 6:23.47 minuta ispred Talijana i Srba. Sinkovići su tako osvojili svoju petu europsku titulu i treću u disciplini dvojac bez kormilara, u kojoj nastupaju u posljednjih pet sezona. Na posljednjem Europskom prvenstvu bili su srebrni. Ranije su sestre Ivana i Josipa Jurković u istoj disciplini zauzele peto mjesto.

U protekloj godini od veslačkih natjecanja održalo se jedino Europsko prvenstvo na kojem su braća Sinković osvojili drugo mjesto.

Sinkovići su do ovog EP-a zajedno osvojili 11 europskih, svjetskih i olimpijskih zlata, četiri srebra i jednu broncu kao članovi četverca, dvojca na pariće i dvojca bez. U potonjoj disciplini veslaju nakon Olimpijskih igara u Riju.

Na prvom velikom natjecanju u novoj disciplini osvojili su srebro na SP-u 2017., a zatim nanizali zlata na EP-ima i SP-ima 2018. i 2019., prije nego što su lani na Europskom prvenstvu iznenađujuće završili drugi iza Rumunja Cozmiusa i Tudose.

Iduće natjecanje i još jedna stanica na putu do Olimpijade u Tokiju je Svjetski veslački kup koji se po prvi puta u povijesti održava na zagrebačkom Jarunu od 30. travnja do 02. svibnja.

Osim nastupa trofejne braće, u finalu ženskog dvojca bez kormilara nastupile su sestre Ivana i Josipa Jurković te zauzele peto mjesto, a zlato su osvojile Britanke Glover i Swann. Poslijepodne se Damir Martin bori za medalju u finalu samca. Finalni nastup Damira Martina počinje u 15.06 sati.