VIKTORIA – DINAMO 1:0 Dinamu poništeni gol i penal u sudačkoj nadoknadi

•
  •
  •
  •

U susretu 4. kola C skupine Konferencijske lige Dinamo je na gostovanju u Plzenu izgubio od Viktorije sa 0-1 potonuvši na začelje ljestvice dva kola prije kraja natjecanja.

Viktoria je do pobjedničkog pogotka došla u 35. minuti iz kaznenog udarca koji je skrivio Josip Mišić, jer ga je lopta pogodila u ruku. Kao i u pobjedi češke momčadi u Zagrebu, precizan izvođač jedanaesterca bio je češki napadač Tomaš Chory.

U sučevom dodatku Dinamu je poništen izjednačujući pogodak koji je postigao Sandro Kulenović, a nakon dugotrajnog pregleda snimke u VAR sobi, ustanovljeno je da je dodavač Stefan Ristovski bio u zaleđu.

Češki sastav je ovom pobjedom osigurao prvo mjesto u skupini i plasman u osminu finla, dok je Dinamo potonuo na začelje i u posljednja dva kola će loviti drugo mjesto koje osigurava europsko proljeće.

Dinamov strateg Sergej Jakirović je napravio tri promjene u sastavu u odnosu na utakmicu s Maksimira. Na vratima je priliku dobio Danijel Zagorac, a od prve minute su zaigrali i Mauro Perković i Takuro Kaneko, dok su na klupu preselili Ivan Nevistić, Gabrijel Vidović i Sadegh Moharrami.

“Modri” su i dalje bez ozlijeđenih Brune Petkovića, Lukasa Kačavende i Luke Stojkovića, dok Arijan Ademi i Kevin Theophile-Catherine nemaju pravo nastupa u Europi. Luka Menalo iznenađujuće je ostao u Zagrebu.

Dinamo je opasno zaprijetio već u šestoj minuti. Ristovski je odlično opalio sa 20-ak metara, međutim Stanek je sjajno reagirao na češkim vratima. “Modri” su u prvih deset minuta imali i dva kornera, ali bez učinka. Međutim, nakon dobrog otvaranja hrvatskog prvaka, domaćin je došao do daha i u nastavku poluvremena je bio nešto bolji.

Nažalost, u 34. minuti domaćin je dobio kazneni udarac nakon što je Josip Mišić u skoku igrao rukom. Tomaš Chory je bio siguran postigavši drugi gol Dinamu nakon što je jedanaesterac realizirao i u zagrebačkoj pobjedi. Četiri minute kasnije moglo je biti i 2-0, no Zagorac je spasio goste obranivši udarac Lukas Kalvacha. U nastavku akcije pucao je i Cadu, ali preko gola.

U posljednjim trenucima poluvremena Chory je imao zicer za 2-0, ali nije iskoristio fantastično proigravanje s desnog krila.

Dinamov strateg je u poluvremenu napravio dvije zamjene, u svlačionici su ostali Bulat i Emreli, a u igru su ušli Sučić i Kulenović. Prvu ozbiljniju situaciju pred vratima češkog kluba vidjeli smo u 56. minuti, no Špikić je pucao pored gola.

U 66. je pokušao i Kulenović, ali je loše pucao. U 68. minuti vidjeli smo i jednu bizarnu i spornu situaciju. Mišić je pucao iz daljine, Staneku je ispala lopta iz ruke, nakon čega je oborio Baturinu. Grčki sudac je pokazao na bijelu točku, no uključio se VAR. Provjeravala se ruka, a ne mogući prekršaj na Baturini i sudac je poništio jedanaesterac za “Modre”.

Prvu ozbiljniju priliku u nastavku domaćin je imao u 84. minuti, pucao je Bucha, ali pored gola. U 88. se okušao i Baturina, ali i on neprecizno.

U trećoj minuti sudačke nadoknade Kulenović je imao sjajnu priliku, ali je Stanek odlično obranio. Dinamo je dobio korner nakon kojeg je Kulenović izjednačio. Do kraja utakmice vidjeli smo Kulenovićev udarac koji je obranio domaći golman u sudačkoj nadoknadi te poništen penal i poništen gol Dinama.

U drugom susretu iz ove skupine Astana i Ballkani su odigrali bez golova.

Bila je to izjednačena utakmica u kojoj su oba sastava imala nekoliko izglednih prilika. Možda i najbolju priliku na utakmici imali su gosti u 82. minuti kada je Nazmi Gripshi malo iskosa jurnuo prema domaćim vratima, ali je pucao pored gola. Za Astanu su cijeli susret igrali Josip Čondrić i Marin Tomasov.

Češki sastav vodi na ljestvici sa 12 bodova, Ballkani i Astana imaju po četiri boda, dok je Dinamo posljednji s tri boda.

U idućem kolu, 30. studenog Dinamo gostuje u Astani, a u Prištini će snage odmjeriti Ballkani i Viktorija. Posljednje kolo je na rasporedu 14. prosinca, a sastaju se Dinamo – Ballkani, te Viktorija – Astana.