Zrinka Ljutić druga u slalomu, pobjednica je Mikaela Shiffrin

•
  •
  •
  •

Hrvatska skijašica Zrinka Ljutić osvojila je drugo mjesto slaloma kojeg skijašice voze za Svjetski kup u Areu u Švedskoj. Najbrža bila Amerikanka Mikaela Shiffrin.

Povratnica nakon ozljede, Mikaela Shiffrin bila je predobra u obje vožnje, a pogotovo u drugoj u kojoj je također imala najbrže vrijeme. Ljutić nije uspjela doći do prve pobjede u Svjetskom kupu, ali ponovno je stigla do postolja.

Ljutić je na kraju zaostala za njoj 1.24 sekunde, a treća je bila Švicarka Michelle Gisin (+1.34).

Shiffrin je osigurala Mali kristalni globus u slalomu sa 730 bodova, a Zrinka Ljutić je šesta u poretku slalomašica s 321 bodom.

Leona Popović, koja je danas završila 17., u poretku je 14. sa 183 bodova.

Ljutić, koja je startala prva, u prvoj vožnji je zauzela treće mjesto s vremenom 50.05 i samo 11 stotinki zaostatka za Shiffrin (49.94). Popović je nakon prve vožnje 21. i njen zaostatak za Shiffrin iznosio je 1,85 sekunde.