Zvijezda je rođena! Izbacio je Nadala, za finale protiv Đokovića

•
  •
  •
  •

Nova zvijezda svjetskog tenisa, Španjolac Carlos Alcaraz dan nakon što je proslavio 19. rođendan ostvario je prvu pobjedu u karijeri protiv svog uzora i 17 godina starijeg sunarodnjaka Rafaela Nadala 6-2, 1-6, 6-3.

Bio je ovo treći međusobni dvoboj Carlosa Alcaraza i Rafaela Nadala, a drugi u Madridu. Koliko je Alcaraz napredovao u posljendjih godinu dana pokazuje i rezultat postignut na istom terenu lani kada je bilo 6-1, 6-2 za Nadala.

Nadal je bio uspješniji i u polufinalu Indian Wellsa ranije ove godine, no Alcaraz je pokazao kako je trenutačno u boljoj formi.

Sjajno je mladi Alcaraz ušao u meč, dobio je prvi set 6:2 nakon što je čak dva puta iskoristio ‘break’ protiv Nadala.

U drugom je setu Alcaraz nezgodno pao, činilo se da mu je stradao gležanj, ali je sve srećom završilo bez ozbiljnije ozljede. No, to ga je sigurno omelo jer je Nadal taj set dobio 6:1.

Činilo se tada da će Nadal još jednom uspjeti ‘okrenuti’ meč, ali… Alcaraz je napravio ‘break’ u četvrtom gemu trećeg seta i nakon toga za Nadala više nije bilo povratka u meč.

Alcaraza u subotu u polufinalu očekuje još jedan velikan, Srbin Novak Đoković koji je u prvom četvrtfinalu svladao Poljaka Huberta Hurkacza sa 6-3, 6-4.