BENFIKA – DINAMO 3:0 Dinamo ima za čim žaliti, neviđeni promašaji Gojaka i Atiemwena

•

Dinamo veceras igra jednu od najvećih utakmica u klupskoj povijesti. U uzvratu osmine finala Europa lige u Lisabonu brani 1:0 prednost iz prve utakmice.

Dinamo je svoju europsku priču završio u Lisabonu. U uzvratnoj utakmici osmine finala Europske lige plavi su u produžetku izgubili od Benfice s 0:3.

Portugalska momčad je u 90 minuta stigla prednost hrvatskog prvaka (0:1), u 71. minuti zabio je Jonas. Benfica je prolaz potvrdila u 94. minuti sjajnim pogotkom Ferra.

Dvije minute kasnije Dinamo je imao odličnu priliku za pogodak. Oršić je s lijeve strane ubacio na peterac, a Gojak s dva metra nije uspio loptu skrenuti u mrežu.

U 104. minuti Stojanović je u samo nekoliko sekundi dobio dva žuta kartona, te je morao ranije otići pod tuš. Dinamo do kraja igra s igračem manje.

U posljednjoj minuti prvog produžetka Grimaldo je sjajnim pogotkom zabio za 3:0. I Atiemwen je u 111. minuti mogao zabiti gol, ali je njegov pokušaj otišao kraj vratnice.

BENFIKA -DINAMO 3:0 (3:1)

Tijek utakmice

PRODUŽECI

120′ KRAJ UTAKMICE Benfika je prošla dalje, a Dinamo ima za čim žaliti

118′ Sjajna akcija i velika prilika Benfike, Livaković sjajno brani

110′ Kakva prilika za Dinamo, ravna onoj Gojaka, ali Atiemwen puca pokraj gola. Da je pogodio još bi vjerovali u čudo da Dinami s igračem manje zabije dva gola. Šteta jer Dinami ima hrabrost i s igračem manje

105′ GOL – parabola s 30-ak metara prevarila je loše postavljenog Livakovića koji nije ni reagirao. Benfika vodi 3-0

104′ Crveni karton za Stojanovića. Žuti zbog prekršaja i drugi žuti zbog prigovora. Dinamo je u teskoj situaciji

96′ 100-postotna prilika za Dinamo. Neviđen promašaj Gojaka.

94′ GOOOOL Benfika vodi 2-1 sjajnim udarcem s 20 metara

91′ Velika prlika za Dinamo nakon sjajne akcije, golman Benfike sjajno brani

KRAJ UTAKMICE – Igrat će se produžeci

90+ Korner za Dinamo, golman skida s glave za novi korner

90′ Slobodnjak za Dinamo  sviran faul u kaznenom prostoru Benfike

89′ Žuti kartin za Grimaldija koji  zaustavlha opasnu kontru Dinama

88′ Pritisak Benfike, traže gol koji im osugurava prolaz u četvrtfinale Eurolige

85′ Gavranović ulazi umjesto Petkovića

77′ Novi opasan napad Benfike, Livaković spašava

71′ GOL BENFIKA JE POVELA Jedan zalutali metak Jonasa završio je u mreži Dinama. Livaković je bio nemoćan

70′ Novi pritisa Benfike

66′ Žuti karton za Jonasa zbog grubog prekršaja nad Rahmanijem

65′ Pritisak Dinama, lopta  je pred golom domačina

61’Igra se žestoko, serija oštrih skokova s obje strane, igrači su na travi, traje pritisak Benfike

57′ Nekoliko opasnih situacija pred oba gola, šteta za akciju Stojanovića  u kontri tri na tri

54′ Novi opasan napad Dinama, Olmo se spetljao, Portugalci čiste za opasnu kontru

51′ Opsan udarac Olma, domaći vratar s naporom spašava. Najbolja prilika Dinama na utakmici. Boysi su na nogama

49′ Opasan napad  domaćina završava u korneru

45′ Počelo je odlučujućih 45 minuta. Benfika je krenula ofanzivno

KRAJ POLUVREMENA

Dinamo je u prvom dijelu igrao dobro, a Benfica nije imala ideju. Tek u završnici prvog poluvremena domaća je momčad zaprijetila te izvela nekoliko opasnih napada.

45+ Slobodnjak za Benfiku završava u gol autu

45′ Opasne situacije pred golom Dinama, obrana čisti

44′ Opasna kobtra Dinama, Petković srušen,  žuti karton za igrača Benfike

42′ Pritisak Benfike, opasan udarac s 18 metara Livaković brani

40′ Dva opasna napada Dinama u istoj minuti ali bez udarca na gol. Olmo he zamalo zakasnio na ubačaj sa strane

38′ Opasan udarac Benfike nakon greške Dinamove obrane, Livaković je siguran. Bio je to prvi udarac u okvir gola

36′ Slobodan udarc za Benfiku, Livaković boksa u aut

30′ Dinamovi navijači opet su glasni, osjećaju da Dinamo treba podršku

28′ Benfika visokim presingom radi prisak na Dinamo, midri cekaju priliku iz kontri

23′ Igra se u visokom ritmu i obje momčadi izvode brze akcije. No nismo još vidjeli ozbiljnu priliku

18′ Živković je povukao i gurnuo loptu u kazneni prostor za Rafu, no bila je malo prebrza pa Benfica nije zaprijetila Dinamu

16′ Kadzior za Gojaka na desnom krilu, no Gojak je bio u zaleđu

14’ Žuti karton Mora, neoprezno je startao

12′ Dinamo se odlično brani i kontrolira utakmicu. Napadački opasniji od Benfike

8′ Slobodan udarac za Dinamo uz korner liniju, obećavajuća situacija  ali bez realizacije. Domaći vratar odbio na nogu Oršiću koji se loše snašao.

6` “Volim Dinamo, volim Dinamo”, ne prestaje pjesma Boysa. Boysi su malobrojniji ali su glasniji

1′ Počela je povijesna utakmica za Dinamo

Nenad Bjelica, trener Dinama, utakmicu je dočekao u velikim problemima jer nije mogao računati na Arijana Ademija, Ivana Šunjića, Izeta Hajrovića i Marina Leovca.

Umjesto Hajrovića zaigrat će Damian Kadzior, Amir Rrahmani će preuzeti lijevi bok, dok na poziciju zadnjeg veznog uskače Nikola Moro.

Dinamo će nastupiti u sastavu: Livaković – Stojanović, Theophile, Dilaver, Rrahmani – Gojak, Olmo, Moro – Kadzior, Petković, Oršić

Domaći trener je iznenadio. Grimaldo, Jonas, Cervi, Joao Felix, Gedson i Samaris ostali su na klupi iako su neki od njih ključni igrači momčadi.