DINAMO – ATALANTA 4:0 Naklon do poda! Čudesni Dinamo razbio Talijane u krcatom Maksimiru

•

Dinamo je u prvom kolu Lige prvaka pobijedio Atalantu 4:0 na krcatom Maksimiru.

Hrvatski prvak, koji se u najjače europsko natjecanje vratio nakon tri godine, poveo je u 11. minuti kada je Leovac zabio nakon sjajnog ubačaja Stojanovića.

Oršić je 20 minuta kasnije majstorski pogodio sa 16 metara za 2:0. Krajem prvog dijela Oršić je zabio i svoj drugi gol nakon ubačaja Stojanovića i povratne lopte Ademija. U 68. minuti je isti igrač hat-trickom postavio konačan rezultat.

U drugom susretu ove skupine Manchester City je na gostovanju u Ukrajini slavio 3:0 protiv Šahtara.

Dinamo je razbijanjem talijanskog kluba prekinuo niz od 11 poraza u grupnoj fazi Lige prvaka. Ujedno je zagrebački klub ostvario najuvjerljiviju pobjedu ovog dana u Ligi prvaka.