DINAMO – VIKTORIJA 3:O Rapsodija Modrih u Maksimiru za osminu finala Eurolige

•
  •
  •
  •

Dinamo je u osmini finala Europa lige nakon što je pobjedom od 3:0 protiv Plzena nadoknadio zaostatak od 1:2 iz prvog susreta.

U sjajnoj atmosferi na Maksimiru, koji je utakmicu Dinama na proljeće čekao čak 49 godina, češkog prvaka srušili su Oršić u 15., Dilaver u 34. i Petković u 73. minuti.

Petković je ujedno bio i najbolji igrač utakmice, dobrio brojne duele, majstorski asistirao za prvi gol i topovskim udarcem zabio posljednji.

Za maksimirski ogled vladao je nezapamćen interes, a Dinamo je prodao više od 25.000 ulaznica, a za sve one koji nisu uspjeli nabaviti ulaznicu klub je organizirao gledanje utakmice na video zidu u velikoj fan zoni kod spomenika bacača diska.

Dinamov strateg Nenad Bjelica je iznenadio sa sastavom. Umjesto Gojaka priliku je dobio Šunjić, a mjesto u prvom sastavu dobio je i Moharrami, kojemu je ovo bio debi za Dinamo u Europi. Mladi Iranac je zaigrao umjesto Stojanovića koji je propustio utakmicu zbog žutih kartona.

U 34. minuti Dinamo je povećao prednost. Hajrović je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, obrana Viktorije je zaspala, a Dilaver je glavom zabio za 2-0. Nažalost, u posljednjim trenucima prvog dijela isključen je trener Dinama Nenad Bjelica koji je gurnuo jednog češkog igrača koji je odugovlačio s prepuštanjem lopte. Jedinu priliku u prvom poluvremenu češki prvak je imao u 32. minuti, no Horava je loše pucao.

U nastavku susreta prvi je zaprijetio Hajrović iz slobodnog udarca, no Kozačik je obranio. Hajrović je opasno opalio i u 53. minuti, ali je gostujući vratar još jednom bio spreman.

Trenutak odluke dogodio se u 73. minuti kada je Petković zabio za 3-0 nakon brze kontre hrvatskog prvaka. Oršić je fantastično povukao loptu i dodao Petkoviću koji je s ruba kaznenog prostora zabio pod gredu. Sve je bilo gotovo u 86. minuti kada je Limbersky ‘pocrvenio’ zbog drugog žutog kartona.

Hrvatski prvak će suparnika u osmini finala saznati na ždrijebu u Nyonu u petak od 13 sati. Prijete mu velikani poput Seville, Chelseaja, Arsenala, Valencije.