Hrvatska – Češka 2:2 Maestralna igra Vatrenih, huligani bakljama pokušali prekinuti utakmicu

•

Hrvatski nogometaši ispustili su dva gola prednosti i odigrali 2:2 (1:0) protiv Češke u utakmici 2. kola skupine D Europskog nogometnog prvenstva koju je obilježio i huliganski ispad skupine hrvatskih navijača koja je u 86. minuti pobacala baklje na travnjak želeći isprovocirati prekid dvoboja.

Pogotke su za Hrvatsku postigli Ivan Perišić (37) i Ivan Rakitić (59), dok su strijelci za Češku bili Milan Škoda (76) i Tomaš Necid (90+3) iz jedanaesterca.

U 86. minuti, uporabom pirotehnike, huligani s dijela tribine na kojoj su bili smješteni hrvatski navijači pokušali su isprovocirati prekid utakmice. Prekid je bio privremen, a nakon pet minuta susret je nastavljen, da bi vidno šokirani izabranici Ante Ćačića primili i drugi gol, a u završnici su jedva izdržali češke napade. “Vatreni” su tako ostali na četiri boda, ispustivši veliku priliku da pobjedom, koju su igrom na terenu u potpunosti zaslužili, odu već nakon dva kola u osminu finala.

Hrvatska je u 76 minuta utakmice protiv Češke izgledala i igrala kao europski prvak, a onda su jedina neopreznost na utakmici i neprijatelji naše reprezentacije među hrvatskim navijačima na tribini stadiona pomogli Česima i oduzeli hrvatskim nogometašima pobjedu.

“Vatreni” su trebali pobijediti u ovoj utakmici po svim nogometnim pravilima i po svoj statistici, no umiješali su se huligani s tribina, pa su se šokirani hrvatski nogometaši dokraja borili čak i za bod.