Maturant iz Istre poginuo u Pragu! Poznat uzrok smrti mladića iz Umaga?

1 travnja, 2023 maxportal
Širi dalje
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Sinoćje u Pragu poginuo 17-godišnji maturant Srednje škole Mate Balote iz Poreča. Do tragedije u glavnom gradu Češke došlo je oko ponoći pod još uvijek neutvrđenim okolnostima.Prema neslužbenim informacijama, nesretni mladić nije bio iz Poreča, već iz Umaga, te je stradao prilikom pada sa zgrade u kojoj se nalazi hotel u kojem su odsjeli. Glas Istre piše da je 17-godišnjak bio uzoran i nije bio problematičan. Praška policija je napravila očevid, nakon kojeg bi trebalo biti jasno što se točno dogodilo. Njihovo izvješće još se uvijek čeka. Ni češki mediji ni državna policija nisu objavili ništa o ovoj nesreći.

Na maturalac je otputovalo gotovo 90 učenika iz trećih i četvrtih razreda opće i jezične gimnazije te četvero profesora. Krenuli su u četvrtak, a trebali su ostati do sutra, no zbog cijele situacije koja je sve duboko potresla već su danas krenuli za Poreč. Oko ponoći bi se trebali vratiti kući, a dočekat će ih nastavnici i roditelji.

Ravnatelj: Čekamo izvješće češke policije

Ravnatelj škole Krešimir Bronić rekao je da su odmah imali sastanak u školi vezano uz postupanje u kriznim situacijama poput ove.

“Učenik naše škole je nažalost smrtno stradao na putovanju. Više od toga ne mogu govoriti jer još uvijek čekamo izvješće od strane tamošnje policije, ali i medicinski izvještaj. Imali smo odmah sastanak u školi, vezano uz postupanje u kriznim situacijama poput ove. Naši učenici u Istru se vraćaju oko ponoći, a dočekat će ih nastavnici i roditelji”, izjavio je ravnatelj Bronić u kratkom razgovoru za medije.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja priopćilo je da je u kontaktu s hrvatskim veleposlanstvom u Pragu i ravnateljem Bronićem te je pokrenut postupak krizne intervencije.

Ministarstvo je izrazilo sućut obitelji te učenicima i djelatnicima škole. Detaljnije informacije o ovom tragičnom događaju očekuju se nakon službenog izvješća policije, dodali su iz Ministarstva.

Iz istarske policije poručili su da znaju za događaj, no da zasad nemaju informacija o okolnostima jer se nesreća dogodila u drugoj državi.

Hina/Foto: Ilustracija


Širi dalje
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  


-->