VARAŽDIN – DINAMO 1:0 Čudo u Varaždinu ostavilo Hajduk na vrhu – video

•
  •
  •
  •

Nogometaši Varaždina priredili su senzaciju pobijedivši u susretu devetog kola Prve HNL prvaka Dinamo sa 1-0. Pogodak odluke zabio je Kamerunac Jessie Djou Guera u 62. minuti.

Varaždin je u prvih osam kola bio bez pobjede osvojivši samo četiri boda, a prvu pobjedu iznenađujuće je dohvatio protiv prvaka. Dinamu je pak ovo bio drugi poraz ove sezone nakon poraza u Splitu od Hajduka sa 0-1.

Tri dana nakon velike pobjede u Ligi prvaka protiv Atalante, Nenad Bjelica je na travnjak varaždinskog stadiona poslao momčad sa čak devet novih igrača. Jedino nije mijenjao stopere, Theophila-Catherinea i Perića.

Dinamo je dominirao cijeli susret, no nikako nije uspio probiti domaću obranu. Odlučio je pogodak kamerunskog veznjaka u 62. minuti. Štefulj je ubacio, lopta se odbila od Ivanušeca do Guere koji je prošao Theophila-Catherinea i zabio za 1-0. Dinamo je mogao izjednačitiveć četiri minute kasnije, no Gavranović je pogodio okvir gola.

Možda i najbolju priliku “modri” su imali u 84. minuti kada je Gojak s nekoliko metara prebacio gol.

U ranije odigranom susretu Slaven Belupo je u Koprivnici porazio Goricu sa 2-0. Pobjedu domaćinu donijeli su Matthew Steenvoorden postigavši autogol u 29. minuti, te Ivan Krstanović iz kaznenog udarca u 86. minuti.

Gorica je utakmicu završila s dva igrača manje. U 85. minuti je ‘pocrvenio’ Marijan Čabraja koji je rukom obranio vlastitu mrežu, a u posljednjim trenucima susreta isključen je i Kristijan Lovrić.

Slaven Belupo pobjedom je skočio na sedmo mjesto sa 10 bodova, dva boda manje od Gorice koja je šesta.

U petak je u prvoj utakmici ovog kola Lokomotiva je svladala Osijek sa 2-1. Poveli su gosti preko Marića u 7. minuti, poravnao je Halilović u 37., da bi pobjedu domaćima osigurao Tolić u 88. minuti.

Nakon poraza Bijelo-plavih od Lokomotive došlo je do sastanka predsjednika kluba Ivana Meštrovića i trenera Dine Skendera. Zajednički su zaključili kako je u novonastalim okolnostima najbolje za momčad da se potraži novo rješenje na mjestu šefa stručnog stožera.

Pritom je Meštrović iskazao zahvalnost dosadašnjem kormilaru za odgovornost koju je iskazao i za sve što je učinio tijekom svog mandatana klupi Bijelo-plavih. Također je dodao kako je Skender hrabro apsorbirao svu negativnu energiju koja se u posljednje vrijeme pojavila među navijačima i u javnosti općenito, što govori o njegovom karakteru i maksimalnoj podređenosti poslu i kolektivu u cjelini.

Na ljestvici vodi Hajduk sa 16 bodova, Dinamo na drugom mjestu također ima 16 bodova, dok je Lokomotiva treća sa 14 bodova. Varaždin je prvom pobjedom prepustio začelje Interu.

Megy M. /Foto:cropix