ZLATNA JE! Splićanka Lena Stojković opet je svjetska prvakinja

•
  •
  •
  •

Splićanka Lena Stojković u petak je na Svjetskom prvenstvu u tekvondou u Bakuu obranila naslov svjetske prvakinje u kategoriji do 46 kg, a do nove zlatne medalje sjajna 21-godišnja članica splitskog Marjana stigla je svladavši u finalu Tajlanđanku Kamonchanok Seeken u dramatičnom preokretu u tri runde.

Naime, tajlandska reprezentativka je u prvu rundu uvjerljivo dobila 14-4, da bi Stojković drugu rundu dobila 12-11. U odlučujućoj trećoj rundi 21-godišnja Splićanka je slavila 6-4 i tako obranila naslov osvojen prošle godine u Guadalajari

Za plasman u finale Stojković je u polufinalu svladala Japanku Ruku Okamoto u dvije runde (6-4, 9-0).

Za Hrvatsku je ovo četvrto odličje u glavnom gradu Azerbajdžana, a prvo zlato. Prije Lene Stojković, srebrnu medalju je osvojio Ivan Šapina, a brončanim odličjima okitile su se Bruna Duvančić i Matea Jelić.

Svi oni članovi su splitskog Marjana kojem je ovo sad već 110. medalja na najvećim svjetskim natjecanjima.

Ovim odličjem brojčano je izjednačen dosad rekordni učinak na svjetskim prvenstvima, a on je ostvaren 2019. u Manchesteru kada su brončane medalje osvojili Ivan Šapina, Doris Pole, Kristina Tomić i Bruna Vuletić.

No, preostala su još natjecanja u kojima nastupaju Marko Golubić (74 kg), Ivana Arelić (62 kg), Paško Božić (plus 87 kg) i Nika Karabatić (53 kg) pa nije isključeno da se hrvatski tekvondaši iz Bakua vrate s novim rekordnim ulovom.

Hina/Foto: pmedia