TRILER O KOJEM ĆE SE DUGO PRIČATI Horvat promašio sedmerac u zadnjoj sekundi, Hrvatska pala u produžecima

•

Hrvatska rukometna reprezentacija nije se uspjela plasirati u finale Svjetskog prvenstva izgubivši nakon produžetaka od Norveške 28:25.

Hrvatska je imala priliku za pobjedu nakon što je isteklo 60 minuta igre jer je Željko Musa izborio sedmerac, izvođač je bio Zlatko Horvat, ali je norveški vratar Torbjorn Bergerud obranio njegov šut i donio svojoj reprezentaciji produžetke u kojima su imali više snage, znanja i koncentracije.

Bila je to utakmica puna preokreta u kojoj je “klackalica” na kraju prevagnula na stranu Norvežana.

U nastavku je Hrvatska povela s 24:22, no Norvežani su imali više snage u samoj završnici.

Kod Hrvatske je prvi strijelac bio Zlatko Horvat sa 6 golova, Marko Mamić je zabio pet, Luka Stepančić, Domagoj Duvnjak i Željko Musa po tri, dok je Ivan Pešić imao osam obrana. Norvežane je prema pobjedi odveo vratar Bergerud s 16 obrana, a prvi strijelac je bio Bjarte Myrholm sa šest pogodaka.

Hrvatska je opet zapela u polufinalu – zadnji puta igrala finale jednog velikog natjecanja 2010. godine, a u finale Svjetskog prvenstva godinu dana ranije, kada smo bili domaćini i kada smo u utakmici za zlato izgubili od Francuza.

U subotu u 20.45 sati u Parizu se u utakmici za treće mjesto Hrvatska igra sa Slovenijom, dok se u nedjelju u velikom finalu sastaju Francuska i Norveška (17.30).